Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Przed nimi nauka i służba

Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej w Chełmie ślubowali. Zobaczcie zdjęcia

W piątek (26 września) w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie odbyło się ślubowanie 16 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG.
Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej w Chełmie ślubowali. Zobaczcie zdjęcia

Źródło: NOSG w Chełmie

Rotę ślubowania odczytał komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. Jacek Szcząchor

- To dopiero początek tego nowego rozdziału w Waszym życiu. Część z was rozpocznie 3-letnią intensywną naukę na kierunku bezpieczeństwo granicy państwowej w Wyższej Szkole Straży Granicznej. Po uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata wstąpicie do korpusu chorążych i zasilicie szeregi w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej – powiedział podczas uroczystości komendant. 

I dodał, że służba to trudne wyzwanie i duża odpowiedzialność. 

- Wierzę, że dumnie nosząc od tej pory mundur funkcjonariusza, będziecie kierować się wartościami, jakie przyświecają naszej formacji. Zobowiązaliście się do wiernej służby narodowi, do obrony prawa, do działania z honorem i godnością. To nie są tylko słowa – to zobowiązanie na całe życie, które wymaga odwagi, dyscypliny i gotowości do poświęceń.

Nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczną teraz edukację, która przygotowuje ich do służby w Straży Granicznej.

Poniżej galeria zdjęć ze ślubowania:

 

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner Monter
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Pomarańczowy "przyjaciel" zza oceanu zabronił o tym dyskusji. Bo przecież ciągle się usilnie stara o pokojową nagrodę Nobla. Polska nie poparła wniosku do Nobla, nie wysłała swoich wojsk na tereny wojny, więc cicho sza.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 15:32Źródło komentarza: Opłata paliwowa w górę. Ile wzrosną ceny na stacjach?Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: W d....e. Lepiej w Republice u przyjaciela, a może TV Trwam. Ty miejscowa chociaż raz obejrzyj i wysłuchaj ze zrozumieniem wiadomości w TVN. Może twój ptasi móżdżek choć trochę zaskoczy.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 13:25Źródło komentarza: Toalety przenośne w Chełmie a uchwała krajobrazowa. Czy są zgodne z przepisami?Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: On twarzą przed mieszkańcami nie stanie, bo ma mieszkańców w d.......e. Druga kadencja mija, trzeciej ustawowo nie będzie, więc po kiego grzyba dyskutować z pospólstwem. Ważne, że dwie przelecą dzięki naiwniakom i ślepym wyborcom. Oni wybiorą sobie następnego cwaniaka z widokiem na Warszawę. Jak Nowogrodzkiego po Dudzie.Data dodania komentarza: 24.03.2026, 13:12Źródło komentarza: Schronisko pod falą krytyki i zarzutów. Urząd nie widzi uchybień i dokłada pieniędzy?Autor komentarza: JolkaTreść komentarza: Jak sie wladze i radni nie wezma do roboty zeby sciagnac jakiegos inwestora ktory da miejsca pracy to za pare lat nie beda mieli dla kogo byc radnymi...Data dodania komentarza: 24.03.2026, 13:06Źródło komentarza: Gm. Żmudź. Diety radnych i sołtysów w góręAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: coś cicho o cenach na stacjachData dodania komentarza: 24.03.2026, 12:48Źródło komentarza: Opłata paliwowa w górę. Ile wzrosną ceny na stacjach?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama