Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Kultura, tradycja... i placki!

Gm. Wojsławice. Zbliża się festiwal tradycji w Rozięcinie

7 września, w Ośrodku Dawnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie, odbędzie się wydarzenie „Kultura, tradycja… i placki!”. Inicjatywa ma na celu kultywowanie lokalnych tradycji oraz integrację mieszkańców. Początek zaplanowano na godzinę 15:00.
Gm. Wojsławice. Zbliża się festiwal tradycji w Rozięcinie

Źródło: Kultura Wojsławice | Facebook

Wydarzenie rozpocznie się od widowiska obrzędowego, które zaprezentuje tradycyjne prace polowe, takie jak młócenie zboża i wykopki. Następnie uczestnicy będą mogli wziąć udział w "Ziemniaczanym Turnieju Sołectw". Oprócz tego na scenie wystąpią lokalne zespoły muzyczne: Czerwona Jarzębina, Kwinte Sekcja Band oraz Tyszowiecka Kapela Biesiadna „Aknowi”.

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne. W ramach projektu „Wojsławickie Spotkania Przy Źródłach”, zorganizowane zostaną warsztaty ceramiczne i zielarskie. 

Dodatkowo, Koła Gospodyń Wiejskich „Z Przytupem” i „Pohulanka” przygotują stoiska gastronomiczne z tradycyjnymi potrawami.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: No zaraz, zaraz, ale dlaczego do tego jest wymagana jakaś "akcja"? Czy to nie powinna być zwykła codzienność ? Czyli dostajemy informację że jest jakiś poszukiwany, po czym ustalamy gdzie jest i zatrzymujemy ? Bo skoro robiąc "akcję" da się ustalić gdzie są i zatrzymać te osoby, to normalnie na co dzień też się da to zrobić, tylko wtedy nie ma pięknego nagłówka że przeprowadzono "akcję" i zatrzymano x osób ... bo co to będzie za nagłówek że zatrzymano jednego albo dwóch typków. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 15:34 Źródło komentarza: 118 osób zatrzymanych podczas akcji na Lubelszczyźnie. 22-letni Chełmianin uciekał przez taras [FILM] Autor komentarza: szmonces Treść komentarza: Niestety. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 14:28 Źródło komentarza: Zbliżają się tegoroczne Spotkania z Kulturą Żydowską w Chełmie! Autor komentarza: Rudyoszust Treść komentarza: Ciemnogród to cie spłodził Data dodania komentarza: 21.07.2026, 11:00 Źródło komentarza: Sądowy finał konfliktu w Siedliszczu. Prawomocny wyrok za zniesławienie Autor komentarza: Rudyoszust Treść komentarza: Wyrzucanie pieniedzy w błoto. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 10:56 Źródło komentarza: Ostatnia szansa na „Wakacje z wojskiem”. Blisko 6 tysięcy złotych i wojskowe doświadczenie czekają na ochotników Autor komentarza: Karola Treść komentarza: Trzeba było docenić za życia. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 08:48 Źródło komentarza: Śp. Roman Małek pośmiertnie uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Chełm”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama