Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama wyścig
Reklama
Ale będzie zabawa!

Gm. Krasnystaw. „Kawalerzy” kontra „Żonaci” – 40 lat sportowej tradycji

Od czterech dekad w Małochwieju Małym tradycją jest mecz piłkarski między „Kawalerami” a „Żonatymi”. Tegoroczne, jubileuszowe spotkanie odbędzie się w sobotę 9 sierpnia i zainauguruje projekt sportowo-rekreacyjny „Wspólnie zdrowo – na sportowo!”, realizowany przez UKS „Victoria” z Małochwieja Dużego.
Gm. Krasnystaw. „Kawalerzy” kontra „Żonaci” – 40 lat sportowej tradycji

Źródło: prostooleh/freepik

- W sobotnie popołudnie o 17.30 na boisko wybiegną drużyny, złożone z dziewięciu zawodników, byłych i obecnych mieszkańców Małochwieja Dużego i Małochwieja Małego. Przed meczem historię piłkarskich zmagań przypomni ich pomysłodawca Edward Kyc, a samo spotkanie poprowadzą sędziowie z chełmskiego oddziału Lubelskiego Związku Piłki Nożnej - podkreśla prezes UKS "Victoria" i dyrektor SP w Małochwieju Dużym Andrzej Jasionowski.

Pierwsze spotkanie „Kawalerów” z „Żonatymi” rozegrano w 1985 roku, a jego organizacja towarzyszyła obchodom 10-lecia kapeli „Małochwiejacy”, prowadzonej przez Edwarda Kyca. Teraz, w 40. rocznicę tej wyjątkowej tradycji, jej pomysłodawca wspólnie z wójtem gminy Krasnystaw Wojciechem Kowalczykiem uhonoruje wszystkich zawodników pamiątkowymi medalami. Jubileuszowy mecz będzie jednocześnie inauguracją projektu „Wspólnie zdrowo – na sportowo!”, realizowanego przez UKS „Victoria” z Małochwieja Dużego dzięki dofinansowaniu z programu „Aktywni lokalnie” Ministerstwa Sportu i Turystyki.

We wrześniu w ramach projektu odbędzie się rodzinny piknik sportowo-rekreacyjny połączony z rajdem rowerowym. Październik przyniesie miejsko-gminny mityng lekkoatletyczny dla młodzieży oraz halowe zawody sportowo-rekreacyjne dla przedszkolaków. W listopadzie natomiast zaplanowano turniej siatkówki dziewcząt. Dodatkowo, od września aż do końca listopada prowadzone będą zajęcia fitness dla młodzieży i dorosłych.

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Lolek Treść komentarza: Całe szczęście, że nie Makłowicz! Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:40 Źródło komentarza: Chełm będzie pełen smaku. Kulinarny piknik z Tomaszem Strzelczykiem już w niedzielę Autor komentarza: mieszkanka Treść komentarza: Wodorowa autobusy to porażka finansowa. Niektóra miasta wycofały się z pomysłu, a inne już liczą straty. Opłacają się tylko hybrydy, ale Jakub Banaszek tego nie wie. Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:21 Źródło komentarza: Chełm. Autobus co dwie godziny, a po 16.34 już nic? Radny alarmuje, miasto problemu nie widzi Autor komentarza: Brodaty Treść komentarza: Kolejna porażka - wiadomo kogo.... Data dodania komentarza: 22.07.2026, 09:17 Źródło komentarza: Siedem podmiotów dostanie biura w chełmskim hubie. Jedno zgłoszenie odrzucono Autor komentarza: Piotr Treść komentarza: Czy takimi sytuacjami na pewno zajmuje się Minister? Czy tego rodzaju interwencje nie leżą w kompetencjach Urzędu Komunikacji Elektronicznej? Data dodania komentarza: 22.07.2026, 07:36 Źródło komentarza: Powiat włodawski interweniuje w sprawie internetu i telefonii komórkowej. Sygnał zanika i łączy z sieciami zagranicznymi Autor komentarza: Sloop Treść komentarza: Za co im tyle płacą ? Za te imprezy i sesje zdjęciowe po kilka w w tygodniu? Ameryka Data dodania komentarza: 22.07.2026, 00:30 Źródło komentarza: Ile zarobili i jaki mają majątek? Są nowe oświadczenia władz Krasnegostawu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama