Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Piją i jadą...

Nietrzeźwi za kierownicą aut, rowerzyści z promilami i łamanie zakazów

Mundurowi z Krasnegostawu, tak jak i z innych jednostek w województwie lubelskim, włączyli się w akcję „Trzeźwość”, której celem było wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Wyniki działań są alarmujące – sześciu prowadzących pod wpływem alkoholu. Policjanci mieli pełne ręce roboty także z powodu innych naruszeń przepisów.
Nietrzeźwi za kierownicą aut, rowerzyści z promilami i łamanie zakazów

Źródło: KPP w Krasnymstawie

Alkohol i bezmyślność za kółkiem

W ramach sobotniej (26 lipca) akcji „Trzeźwość”, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Krasnymstawie ustawili punkty kontrolne w różnych miejscach powiatu. Ich celem było zbadanie jak największej liczby kierowców. Choć zdecydowana większość kierujących była trzeźwa, nie obyło się bez zatrzymań.

W miejscowości Rudka zatrzymano 31-latka kierującego skodą. Mężczyzna miał w organizmie niemal promil alkoholu. Z kolei w Ostrowie Krupskim zatrzymano 35-latka kierującego volkswagenem – mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, zdecydował się na jazdę, mając prawie 2 promile alkoholu. W Krasnymstawie 37-latek prowadził opla z ponad promilem we krwi.

Rowerem po alkoholu? Też nie wolno

Nie tylko kierowcy samochodów mieli problem z trzeźwością. Policjanci zatrzymali także trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzistą okazał się 50-latek, który wsiadł na rower mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

Piraci drogowi i zapomniane pasy

Oprócz kontroli trzeźwości, funkcjonariusze zwracali uwagę na inne wykroczenia. Ujawnili 31 przypadków przekroczenia prędkości, a jeden z kierowców stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę ponad 50 km/h ponad limit w obszarze zabudowanym.

W ramach akcji „ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa”, policjanci odnotowali 20 przypadków niekorzystania z pasów przez kierujących.

Policja apeluje: Trzeźwość to obowiązek, nie wybór

– Apelujemy o rozwagę, trzeźwość i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo innych! – podkreśla podkomisarz Anna Chuszcza, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Policjanci zapowiadają kolejne kontrole w ramach wakacyjnych działań. Wnioski z tego weekendu? Świadomość kierowców rośnie, ale wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni, których nie odstraszają ani przepisy, ani groźba konsekwencji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama