Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
Sięgają po elastyczne rozwiązania

Nowi zastępcy wójtów w powiecie włodawskim. Łączą funkcje na część etatu

W dwóch gminach powiatu włodawskiego doszło do istotnych zmian kadrowych na szczeblu kierowniczym. Od początku lipca zastępców mają wójtowie Urszulina oraz Woli Uhruskiej.
wójtowie i zastepcy wójtów urszulina i woli uhruskiej
Z lewej Leszek Dejneka i Adam Panasiuk, z prawej Mariusz Jachimczak i Jacek Kozyra.

Autor: UG Urszulin, UG Wola Uhruska

W Urzędzie Gminy Urszulin funkcję zastępcy wójta od 11 lipca pełni Leszek Dejneka, jednocześnie obejmując stanowisko kierownika Referatu Inwestycji i Planowania Przestrzennego (w wymiarze 3/4 etatu). Jako zastępca wójta będzie pracował na 1/4 etatu. To decyzja, którą wójt Adam Panasiuk uzasadnia potrzebą wzmocnienia zespołu doświadczoną kadrą, zwłaszcza w kontekście realizowanych inwestycji.

Pan Leszek jest mi doskonale znaną osobą, współpracowaliśmy ze sobą przez wiele lat w Starostwie Powiatowym we Włodawie. W tym czasie dał się wykazać jako bardzo kompetentny pracownik, bardzo zaangażowany w swoją pracę. Nie bez znaczenia jest tu jego wiedza w zakresie budownictwa, a to w kontekście wielu inwestycji i procedowaniu dokumentacji projektowych, jakie są prowadzone w naszej gminie, jest bardzo ważne – podkreśla wójt Panasiuk.

Podobny model organizacyjny wdrożono również w gminie Wola Uhruska. Z dniem 1 lipca zastępcą wójta został Mariusz Jachimczuk, który jednocześnie zachowuje dotychczasową funkcję sekretarza gminy. Nowe obowiązki pełni w części etatu. Jak zaznacza wójt Jacek Kozyra, decyzja wynika z rosnących wyzwań, przed jakimi stoi administracja samorządowa.

Pan Mariusz Jachimczuk obejmuje tę funkcję w części etatu i będzie ją łączył z dotychczas pełnioną przez siebie funkcją sekretarza gminy. Taki model organizacyjny pozwoli na optymalne wykorzystanie jego wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności w zakresie zarządzania sprawami samorządowymi – tłumaczy wójt Kozyra.

Zmiany te pokazują, że lokalne samorządy coraz częściej sięgają po elastyczne rozwiązania organizacyjne, które umożliwiają lepsze dostosowanie się do zmieniających się realiów administracyjnych. Jednocześnie nominacje te wskazują na zaufanie, jakim obdarzani są doświadczeni urzędnicy znani już z wcześniejszej pracy w strukturach powiatowych i gminnych.

Czytaj więcej:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A odpowiedzi wciąż brak. Czyżby fani pisu mieli coś do ukrycia. A może się wstydzą, że na takie coś oddali głos.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 10:29Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediomAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Spostrzegawcza jesteś. To czemu nie siedzi w Chełmie, tylko w Warszawie?????????????Data dodania komentarza: 28.01.2026, 10:00Źródło komentarza: Kadrowe zmiany w MOSiR pod lupą komisji. Radny wymusił debatęAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Wyrodny synio. Prawdziwy Polak i katolik.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 09:48Źródło komentarza: Dramat w Dubience: 32-latek znęcał się nad ojcem i groził mu śmierciąAutor komentarza: JzaTreść komentarza: Sraty taty a świstak zawija wte pazłódka.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 09:45Źródło komentarza: Mini Lotto przyniosło szczęście w Krasnymstawie. Padła „piątka” i duża wygranaAutor komentarza: Magda.mTreść komentarza: Nierówne traktowanie mieszkańców: Zaobserwowałem że prace związane z odśnieżaniem i posypywaniem piaskiem są wykonywane wybiórczo. Niektóre odcinki chodników są starannie przygotowane, podczas gdy sąsiednie (o tym samym statusie) pozostają nieodśnieżone. Panie Burmistrzu może czas zmienić i dać kogoś odpowiedzialnego . Ten człowiek zostawi pracowników ieżeli luz w gminie to sb jedzie nad białe albo do Chełma na działkę wraca parę nim przed końcem pracy ludzi..Data dodania komentarza: 28.01.2026, 09:44Źródło komentarza: Rejowiec Fabryczny. Tak miasto walczy z ciężką zimą. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy samorządowych służb.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama