Triathlon rozegrany zostanie w formule OPEN kobiet i mężczyzn na dystansie sprinterskim: 750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy rowerem i 5 kilometrów biegu. Trasa obejmuje tereny Okuninki i Orchówka, umożliwiając uczestnikom nie tylko sportową rywalizację, ale również kontakt z przyrodą i krajobrazem Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.
Organizatorzy podkreślają, że Żelazny Triathlon to nie tylko promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, lecz także sposób na pielęgnowanie pamięci o bohaterach Polskiego Podziemia Antykomunistycznego. Połączenie sportu i historii nadaje wydarzeniu unikalny charakter i sprawia, że zyskuje ono coraz większe znaczenie w kalendarzu imprez powiatu włodawskiego.
Zawody mają charakter otwarty – mile widziani są zarówno doświadczeni triathloniści, jak i amatorzy szukający sportowego wyzwania. Organizatorzy zachęcają do udziału i kibicowania wszystkim mieszkańców oraz turystów przebywających w regionie.
Czytaj też:


![Krasnystaw. Kto rozświetlił miasto najlepiej? [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-krasnystaw-kto-rozswietlil-krasnystaw-najlepiej-1769610141.jpg)







![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [25-1-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-18-1-2026-1769332277.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze