Jak ustalili funkcjonariusze, nie był to jego pierwszy raz – już wcześniej został ukarany za zbyt szybką jazdę. W związku z tym, w świetle przepisów, odpowiadał w warunkach recydywy drogowej. Kara? Solidna: 4000 zł mandatu, 14 punktów karnych i utrata prawa jazdy na 3 miesiące.
Mężczyzna tłumaczył swoją brawurę… pośpiechem. Jednak, jak przypomina nadkomisarz Ewa Czyż, rzeczniczka z chełmskiej policji – „pośpiech” to kiepska wymówka, gdy zagrożone jest życie i zdrowie innych użytkowników dróg.
– Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn tragicznych wypadków. Apelujemy o rozsądek – mówi rzeczniczka.
Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole i zerową tolerancję dla kierowców, którzy lekceważą przepisy i bezpieczeństwo. Grupa SPEED nie zwalnia tempa – i nie zamierza tego robić.
Czytaj też:








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)


![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze