Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 01:27
Reklama
Reklama
Może to opcja dla Ciebie?

Gm. Leśniowice. Można się jeszcze załapać na mieszkanie

Do 30 czerwca władze gminy przedłużyły nabór wniosków, które umożliwiają pozyskanie lokalu mieszkalnego w ramach SIM Lubelskie. Odpowiednie dokumenty, opatrzone zestawem wymagań, dostępne są na portalu internetowym samorządu.
Gm. Leśniowice. Można się jeszcze załapać na mieszkanie

Źródło: Gmina Leśniowice

Można je dostarczyć do urzędu osobiście, w papierowej formie, elektronicznie (za pośrednictwem platformy ePUAP), a także za pośrednictwem poczty (za datę wpływu dokumentów uznawana jest data ze stempla pocztowego).

Lokalne przeznaczone są przede wszystkim dla osób i rodzin, które nie posiadają obecnie własnego mieszkania ani nie są też jego współwłaścicielem. Lepiej oceniane będą też wnioski, które dotyczą gospodarstwa domowego z jednym lub większą liczbą dzieci. Dodatkowy atut może stanowić fakt, że w danym gospodarstwie znajduje się przynajmniej jedna osoba, która jest pełnoletnia, ale jednocześnie nie ukończyła 35. roku życia. Dodatkowo promowane będą też te gospodarstwa domowe, w skład których wchodzi osoba, która nie ukończyła 16 roku życia i która legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności – znacznej lub umiarkowanej. O mieszkanie łatwiej też będzie starać się osobie, która samotnie wychowuje dziecko. Władze gminy nie ukrywają też, że dodatkowe „plusy” przypiszą tym osobom, które ze swoich podatkowych zobowiązań rozliczają się w Urzędzie Skarbowym w Chełmie i jako miejsce zamieszkania podają gminę Leśniowice.

Do dyspozycji najemców zostanie oddany blok, w którym zostanie wydzielone 11 mieszkań o łącznej powierzchni prawie 500 m2. Dostępne będą mieszkanie jednopokojowe o powierzchni niespełna 37 m2 lub dwupokojowe, które będą liczyć od 42 do 53 m2. Budynek będzie posiadał trzy kondygnacje i na każdym z pięter dostępne będą komórki lokatorskie.

Mieszkania zostaną przygotowane w standardzie „pod klucz”. W każdym znajdzie się wanna lub kabina natryskowa w łazience, umywalka w łazience, miska ustępowa w łazience lub wydzielonym WC, zlewozmywak i czteropalnikowa kuchenka elektryczna z piekarnikiem. Ściany zostaną wykończone gładzą w kolorze białym, na podłogach pojawią się panele, a glazura i terakota w strefie wydzielonej pod aneks kuchenny i łazience.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Nowy 27.04.2025 19:59
Ile w końcu będzie to mieszkanie kosztowało co to za tajemnica skoro nie ma chętnych

Ojj 29.04.2025 13:36
Nie dziwi że brak chętnych? Ludzie jeśli mają mieszkać między wiatrakami a biogazownią, to wolą zainwestować w lepszą lokalizację.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama