Akcja odbyła się 23 kwietnia. Patrole przeprowadzały kontrole stanu trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach miasta i powiatu krasnostawskiego.
- Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W trakcie działań mundurowi sprawdzili stan trzeźwości blisko 1500 kierujących. Dzięki temu ujawnili 7 nietrzeźwych. Rekordzistą był 51-letni kierujący fordem, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu! - mówi młodszy aspirant Anna Chuszcza z krasnostawskiej policji.
Policja apeluje i przypomina!- Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu (0,2, a 0,5 promila) grozi grzywna w wysokości 2500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów. - Za prowadzenie pojazdu innego niż mechaniczny (na przykład roweru) w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 2500 zł oraz zakaz prowadzenia tego rodzaju pojazdów; - Za prowadzenie pojazdu innego niż mechaniczny (na przykład roweru) w stanie po użyciu alkoholu (0,2, a 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 1000 zł oraz zakaz prowadzenia tego rodzaju pojazdów; - Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną a także zapłata świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł. |


Napisz komentarz
Komentarze