Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 02:25
Reklama
Reklama baner reklamowy
Poszkodowani trafili do szpitala

Powiat chełmski. Dwa groźne wypadki podczas prac gospodarskich. Interweniowały służby medyczne

W weekend na terenie powiatu chełmskiego doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków, do których wzywane były zespoły ratownictwa medycznego. Poszkodowani trafili do szpitala.
Powiat chełmski. Dwa groźne wypadki podczas prac gospodarskich. Interweniowały służby medyczne

Autor: wirestock

Źródło: Freepik

Pierwszy z incydentów miał miejsce na terenie gminy Siedliszcze. 55-letni mężczyzna zranił się w stopę podczas pracy z piłą łańcuchową. Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce, zaopatrzyli ranę, podali środki przeciwbólowe i po założeniu opatrunku przetransportowali poszkodowanego do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło w gminie Chełm. 45-latek, wykonując prace gospodarcze przy domu, skaleczył dłoń kosiarką. Zespół ratownictwa medycznego zabezpieczył rany cięte dwóch palców, założył opatrunek i również przewiózł mężczyznę do szpitala.

Oba przypadki pokazują, jak niebezpieczne mogą być codzienne prace gospodarcze, szczególnie przy użyciu sprzętu mechanicznego. Ratownicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasad bezpieczeństwa – m.in. używanie odpowiedniego obuwia ochronnego, rękawic roboczych, a także sprawdzanie stanu technicznego urządzeń przed ich użyciem.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama