Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Biało-Czerwona inspiracja

Ogólnopolski konkurs plastyczny #NaszaFlaga

Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, a także dzieci polonijne, będą mogły połączyć swoją kreatywność z pielęgnowaniem patriotycznych wartości. Ogłoszony został ogólnopolski konkurs plastyczny #NaszaFlaga, który zachęca młodych artystów do stworzenia prac inspirowanych polską flagą państwową i biało-czerwonymi barwami. To nie tylko szansa na wykazanie się talentem, ale przede wszystkim cenna lekcja historii, symboliki narodowej i budowania wspólnoty.

Organizatorzy konkursu stawiają sobie za cel nie tylko promowanie obchodów świąt narodowych poprzez obecność polskiej flagi w przestrzeni publicznej, ale również głębsze edukowanie młodego pokolenia. Uczestnicy zgłębią wiedzę na temat zasad wywieszania flagi, poznają historię i znaczenie barw narodowych, a także przypomną sobie ważne wydarzenia i wybitne postacie z dziejów Polski. Poprzez twórczość plastyczną, dzieci i młodzież będą miały okazję wyrazić swoje emocjonalne przywiązanie do ojczyzny, rozwijając jednocześnie wrażliwość na potrzeby innych i gotowość do działania na rzecz wspólnoty. Konkurs ma również szerszy, niezwykle ważny aspekt – przeciwdziałanie depresjom i uzależnieniom, poprzez budowanie poczucia sensu i przynależności.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy stworzyć pracę plastyczną, w której centralnym elementem będzie polska flaga lub motyw biało-czerwony. Technika wykonania jest dowolna – od tradycyjnego rysunku i malarstwa, przez grafikę i collage, aż po nowoczesne techniki elektroniczne. 

Konkurs skierowany jest do dwóch kategorii wiekowych, uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz do dzieci polonijnych. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku inicjatywa ta spotkała się z zainteresowaniem, gromadząc aż 4 tysiące młodych uczestników. Na laureatów czekają atrakcyjne stypendia artystyczne w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III oraz IV-VIII. Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 1500 PLN, za drugie – 1000 PLN, a za trzecie – 500 PLN. Jury ma również możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień.

Termin zgłaszania prac, poprzez formularz dostępny na stronie internetowej https://naszaflaga.pl/ upływa 31 maja. Prace zakwalifikowane do drugiego etapu należy przesłać do siedziby organizatora do 30 czerwca.  

Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tak jest. Nie ma to jak disco w polu. Prosta muzyka dla prostego ludu.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 09:55Źródło komentarza: Znamy już drugą gwiazdę Dni Chełma 2026! Na scenie wystąpi PaktofonikaAutor komentarza: ADAMTreść komentarza: Czyli "muzyka" dla kryminalistów i patoli czyli hiphop będzie a Muzyka dla wszystkich czyli disco polo dalej jest na czarnej liścieData dodania komentarza: 8.05.2026, 18:00Źródło komentarza: Znamy już drugą gwiazdę Dni Chełma 2026! Na scenie wystąpi PaktofonikaAutor komentarza: MarekTreść komentarza: To już nie może być normalny przystanek?Data dodania komentarza: 8.05.2026, 15:05Źródło komentarza: Zielone wiaty w Chełmie do poprawki? Miasto tłumaczy, co stało się z roślinnościąAutor komentarza: jaTreść komentarza: No ale zaraz, zaraz, a czy ogródki działkowe to nie jest prywatny gips, tak jak mieszkania w blokach ? Przecież oni wszyscy płacą jakieś składki, to powinni się sami utrzymywać, a nie dostawać kasę z moich podatków. Jak im nie wystarcza kasy to niech podniosą opłaty na tyle żeby im starczało.Data dodania komentarza: 8.05.2026, 14:48Źródło komentarza: Chełm. Działkowcy proszą o wsparcie, miasto nie planuje dotacjiAutor komentarza: spartoliliTreść komentarza: Kolejna trafiona inwestycja!Data dodania komentarza: 8.05.2026, 10:57Źródło komentarza: Zielone wiaty w Chełmie do poprawki? Miasto tłumaczy, co stało się z roślinnością
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama