Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Konkurs dla kół gospodyń wiejskich

Region. Ruszył konkurs "Kobieta Przedsiębiorcza w stylu wege"

Pod takim hasłem rusza kolejny konkurs skierowany do członków kół gospodyń wiejskich. Zgłoszenia można przesyłać do 9 maja, a laureaci mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Region. Ruszył konkurs "Kobieta Przedsiębiorcza w stylu wege"

Źródło: freepik

Celem konkursu jest nie tylko promocja rolnictwa i tradycji kulinarnych województwa lubelskiego, ale także budowanie postaw przedsiębiorczości wśród mieszkańców obszarów wiejskich.

– W konkursie pokażemy, że kobiety mieszkające w województwie lubelskim świetnie gotują. Motyw przewodni tego cyklu konkursowego związany jest z popularnym trendem wege, czyli wykorzystaniem produktów, które daje nam natura. Pamiętajmy, że kuchnia tradycyjna to kuchnia prosta. Chcemy w tym konkursie odkrywać ciekawe przepisy z zakurzonych zeszytów naszych babć i mam – powiedział marszałek Jarosław Stawiarski, podczas inauguracja konkursu. 

Dwie konkurencje konkursowe

Konkurs będzie podzielony na dwie kategorie: Tort tradycyjny – na najlepszy tradycyjny tort oraz dary lasu i ziemi – na najlepszy wyrób z wykorzystaniem składników pochodzących z pól i lasów.

Prace konkursowe powinny być inspirowane regionalną kuchnią Lubelszczyzny. Komisja konkursowa wyłoni laureatów 4 półfinałów w każdej z 2 kategorii, w każdym z powiatów.

– Przeżywamy w naszym regionie renesans kół gospodyń wiejskich, mamy zarejestrowanych ponad 1800 kół, które jako Samorząd Województwa Lubelskiego chętnie wspieramy finansowo. Nasze panie biorą aktywny udział w podobnych konkursach, więc spodziewamy się sporego odzewu – zaznaczył podczas inauguracji wicemarszałek Marek Wojciechowski.

Gdzie i kiedy odbędą się półfinały?

Aby ułatwić przebieg konkursu, ustalono lokalizacje, w których komisja konkursowa oceni prace uczestników:

  • 1 czerwca 2025 r. – Zamość lub okolice Zamościa,
  • 7 i 8 czerwca 2025 r. – Lublin lub okolice Lublina,
  • 15 czerwca 2025 r. – Chełm lub okolice Chełma,
  • 22 czerwca 2025 r. – Biała Podlaska lub okolice Białej Podlaskiej.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia można nadsyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: [email protected], podając w tytule: „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu wege”, drogą tradycyjną na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin, z dopiskiem: „Kobieta Przedsiębiorcza w stylu wege” lub osobiście do siedziby organizatora (Kancelaria Ogólna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin, w godzinach pracy urzędu).

Tego typu konkursy to doskonała okazja dla Kół Gospodyń Wiejskich do zaprezentowania swojego talentu kulinarnego oraz do promowania lokalnych smaków i tradycji. 

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama