Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Wciąż płoną trawy!

Region. Kilkadziesiąt akcji strażaków w ciągu jednej doby!

W ciągu ostatniej doby strażacy z Chełma, Krasnegostawu i Włodawy, zarówno zawodowi, jak i ochotnicy, wielokrotnie interweniowali, gasząc pożary traw. Strażacy apelują do mieszkańców o rozwagę i przestrzeganie przepisów, by uniknąć zagrożeń związanych z pożarami nieużytków.
Region. Kilkadziesiąt akcji strażaków w ciągu jednej doby!

Źródło: Osp Ksrg Zarzecze

W ciągu ostatniej doby, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie interweniowali blisko 20 razy w związku z pożarami nieużytków i traw. Dwa zgłoszenia okazały się fałszywe. W pozostałych przypadkach, działania strażaków zakończyły się pomyślnie, a żadna osoba nie wymagała pomocy medycznej. Jeden z poważniejszych pożarów, który miał miejsce w miejscowości Zarzecze, wymagał interwencji jednostek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu, Czułczycach, Stawie oraz Sawinie.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie również kilkukrotnie interweniowali w związku z pożarami. Znaczna powierzchnia traw uległa spaleniu w Krasnymstawie, przy ulicy Moniuszki. Na szczęście, w wyniku tych działań, żadna osoba nie odniosła obrażeń.

Podobnie, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie otrzymali szereg zgłoszeń dotyczących pożarów traw. Jeden z większych pożarów miał miejsce w miejscowości Wereszczyn, w gminie Urszulin.

Wypalanie traw to proceder nie tylko niebezpieczny, ale również niezgodny z prawem. Strażacy apelują do mieszkańców o rozwagę i przestrzeganie przepisów, by uniknąć zagrożeń związanych z pożarami nieużytków.

- Wypalanie traw niszczy organizmy zamieszkujące dany obszar. Zdarza się, że w pożarze tracą życie zwierzęta chronione, a w drastycznych przypadkach zdarzyło się, że ginęli sami podpalacze, którzy nie zdążyli się oddalić zaskoczeni nagłą zmianą kierunku wiatru – przypomina komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie bryg. Wojciech Chudoba.

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

miejscowy 23.03.2025 11:17
Niestety. Bezmózgowców nie brakuje.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama