Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
SPACER EDUKACYJNY

Gm. Krasnystaw. Nocny spacer po lesie w poszukiwaniu sów w Kraszczadach

7 lutego będzie można wziąć udział w "Nocnym pohukiwaniu w Kraszczadach". To wydarzenie organizowane przez Zespół Lubelskich Lasów Krajobrazowych odbędzie się w Leśnictwie Niemienice.

Zbiórka uczestników o godzinie 18:00 przy wiacie w kancelarii Leśnictwa Niemienice. Stamtąd wyruszy nocny spacer leśnym duktem o długości około 4 kilometrów. Podczas wyprawy uczestnicy będą mieli okazję posłuchać ciekawostek o sowach, poznać metody ich inwentaryzacji, a także, jak się poszczęści, podziwiać te fascynujące ptaki w ich naturalnym środowisku. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko.

Polska jest domem dla 13 gatunków sów, m.in.: puszczyka, uszatki, syczka i włochatki. Największy z nich, puchacz, ma rozpiętość skrzydeł do 170 cm, a najmniejsza, sóweczka, jest wielkości szpaka. Te nocne drapieżniki mają niezwykły wzrok, który pozwala im widzieć w ciemności, ale tylko w odcieniach czerni i bieli. Ich oczy są nieruchome, ale głowa obraca się o 270 stopni, co zapewnia im szeroki zakres widzenia. Sowy są również znane z doskonałego słuchu, mimo braku zewnętrznych uszu. Te, które widzimy u puchacza i uszatki, to tylko pióra, które pomagają im w wyrażaniu emocji.

Aby wziąć udział w "Nocnym pohukiwaniu w Kraszczadach", należy się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 82 540 69 72 lub mailowo pod adresem [email protected]. Zajęcia są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama Nieruchomości
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama