Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama kebab
Kontrowersyjny temat

KRAJ. Lidl, WOŚP i TV Republika. Ktoś wyjdzie poobijany z tego starcia?

Lidl kończy współpracę z TV Republika. To odpowiedź na ultimatum Jurka Owsiaka. Klienci sieci wzywają do bojkotu sklepów. To nie jedyna firma, która nie będzie się już reklamować się w stacji Tomasza Sakiewicza.
KRAJ. Lidl, WOŚP i TV Republika. Ktoś wyjdzie poobijany z tego starcia?

Autor: Lidl/Facebook

„Polecam usunąć konto z Lidla. Tak to można zrobić z poziomu aplikacji” – instruuje innych jeden z użytkowników platformy X.

Inny pisze: „Jednoczymy siły i bojkotujemy niemiecki Lidl”.

„Co jest dla was ważniejsze, mieć klientów, czy ich stracić?” – pyta z kolejny internauta. I na swoim profilu pokazuje zdjęcie grupy ludzi z dużą planszą z napisem „Nie kupuję w Lidlu”.

Reklamodawcy muszą wybrać

Sprawa tego bojkotu zrodziła się kilka tygodni temu. Przed zbliżającym się finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (26 stycznia) TV Republika i w Polsce24 zaczęły mocno atakować Jurka Owsiaka. Zarzucały mu wspieranie obecnej władzy i brak wsparcia dla powodzian. Chociaż WOŚP przedstawił wyliczenia tłumaczące, jak wykorzystała większość z otrzymanych od rządu 40 mln zł. Były to właśnie pieniądze otrzymane na pomoc poszkodowanym przez wielką wodę.

– Jeżeli jakakolwiek firma chce z nami współpracować i chce się reklamować w tamtej telewizji, musi wybrać. Nie będziemy z wami współpracowali, jeżeli będziecie się reklamowali w Telewizji Republika, która jest antyonkologiczna, antyhematologiczna, antyludzka momentami – ogłosił lider WOŚP, z którym współpracują wielkie firmy i marki. 

Część z nich reklamuje się także w TV Republika. Jedną z tych firm jest sieć dyskontów Lidl.

Jedni odchodzą, inni próbują być neutralni

W odpowiedzi Lidl zapowiedział, że zrywa współpracę reklamową z prawicową stacją. 

„Informujemy również, że w przypadku braku dojścia do porozumienia przez dwie strony tej dyskusji, tj. fundacji oraz stacji telewizyjnej, nie przewidujemy dalszych emisji spotów reklamowych we wskazanej przez Pana stacji” – podała firma.

Z TV Republika wycofują się też producent słodyczy Wawel czy kosmetyczna firma Oleofarm, której reklamy na antenie będą obecne tylko do końca stycznia. 

Inni reklamodawcy, którzy jednocześnie wspierają Wielką Orkiestrę, są bardziej ostrożni. 

„Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym klientom wyjątkowe doświadczenia zakupowe, jednocześnie zachowując neutralność wobec dynamicznie zmieniających się debat w przestrzeni publicznej” – poinformował Media Markt Saturn Polska.

Szef Republiki grozi szefowi WOŚP

Dlatego właśnie widzowie telewizji Tomasza Sakiewicza wzywają do bojkotu Lidla i zapewne protest będzie dotyczył innych marek, które rezygnują z reklam.

„Występujemy przeciwko Owsiakowi  z kolejnym pozwem o czyn nieuczciwej konkurencji. Na podstawie absurdalnego kłamstwa chce zastraszać reklamodawców. Każda realna szkoda zostanie pokryta z kieszeni tego kłamcy” – napisał w sieci Tomasz Sakiewicz, prezes Republiki.

Czytaj też:

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MarJan 04.02.2025 20:59
owsiak powinien zapłacić za utracone kontrakty

miejscowy 04.02.2025 17:31
Nieskazitelny sakiewicz oskarża normalnych ludzi o kłamstwa. Tylko chorzy słuchają chorego. Pozdrawiam widzów TV Republika.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama