Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełm. 42 mln na modernizację dróg w mieście. Najwięcej skorzysta os. Kościuszki

Środki finansowe przeznaczone pierwotnie na rewitalizację Młyna Michalenki zostaną przekierowane na zupełnie inny cel. Blisko 42 miliony złotych zostaną zainwestowane w rozbudowę i modernizację sieci drogowej w mieście.
Chełm. 42 mln na modernizację dróg w mieście. Najwięcej skorzysta os. Kościuszki

Źródło: Google Maps

Największe zmiany czekają osiedle Kościuszki, gdzie wyremontowanych i wybudowanych ma zostać ok. 3 km dróg.

- W ramach tego przedsięwzięcia przebudowana zostanie ulica Sejmu Czteroletniego, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego oraz ul. Stanisława Małachowskiego. Dobudowane zostaną także od podstaw drogi wewnętrzne. Ta inwestycja stworzy możliwość wybudowania nowej zabudowy jednorodzinnej. Szacuje się, że może być to około 190 domów. Zgodnie z przewidywanym harmonogramem, realizacja tego przedsięwzięcia powinna nastąpić w latach 2025-2026 - powiedział nam Damian Zieliński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chełm.

W ramach projektu przebudowy dróg zrealizowane zostaną także m.in. odcinki ulic: Partyzantów, Siedleckiej, Reytana, Słonecznej, Kraszewskiego, Tęczowej, Wiejskiej, Lipowej, Malowane, Pogodnej, Południowej, Białawin oraz Przejazdowej. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: staryTreść komentarza: 10-latek nie bardzo wie, o co chodzi z tą komunią (większość dorosłych, łącznie z plebanami też nie wie), to nich przynajmniej zapamieta i kojarzy ten event z prezentami i byciem w centrum uwagiData dodania komentarza: 21.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Banalizacja pierwszej komunii. Znany ksiądz alarmuje i uderza w biskupówAutor komentarza: cyklistaTreść komentarza: Precz z rowerami! Rowery na złom!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 13:54Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentówAutor komentarza: ścieżki roweroweTreść komentarza: w krasnymstawie urzędnicy wpadli na genialny pomysł by wykazać się,że budują ścieżki rowerowe.Po prostu zabrali pieszym połowę chodnika ,postawili jakiś znak i gotowe!!Taka łatwizna prowadzi do kolizji i zagrożenia życia lub zdrowia pieszych!!!!!!gratulacje dla ,,oszczędnych i cwanych urzędników!!!!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 11:22Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentówAutor komentarza: LeokadiaTreść komentarza: A posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek jest po której stronie?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 08:23Źródło komentarza: Betonowa inwestycja czy niezbędny rozwój? Spór o włodawskie centrum przesiadkoweAutor komentarza: blondynka kolejnaTreść komentarza: W czerwcu tego roku!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 07:01Źródło komentarza: Budowa ulicy Bojarskiego w Krasnymstawie wciąż na papierze. Skąd te opóźnienia? - pyta radny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama