Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Najnowszy numer Super Tygodnia! Najważniejsze informacje! (16-09-2024)

Nowy numer Super Tygodnia już gotowy. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej.

Sprawdźcie, o czym przeczytacie w tym tygodniu.

Włodawianka straciła ćwierć miliona! To niewiarygodne, jak dała się omotać!

Włodawa. Aż dwukrotnie na sprytne sztuczki finansowych oszustów dała się nabrać 66-letnia mieszkanka Włodawy. Najpierw "zainwestowała" własne środki w oparciu o przekaz internetowej reklamy, Następnie zaciągnęła kredyt po tym, jak skontaktowała się z nią "prokuratura" i poinformowała o podejrzeniu prania brudnych pieniędzy. Za takie błędy słono się płaci.

Elektroniczna bariera stanie nad Bugiem

Pow. włodawski. Rozpoczęły się już prace przy budowie bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej w województwie lubelskim. W tym momencie prace realizowane są na terenie powiatu włodawskiego.

Ciężka noga, lekka głowa i uszczuplone konto

Gm. Krasnystaw. Krasnostawscy policjanci zatrzymali w czwartek (12 września) dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zostali ukarani dotkliwymi mandatami.

Chełm świętował Narodowy Dzień Sportu z dinozaurami!

Chełm. 13 września na Placu im. dra Edwarda Łuczkowskiego w Chełmie odbyły się wydarzenia związane z Narodowym Dniem Sportu.

Chełmski Dzień Organizacji Pozarządowych. Nagrodzono m.in. Społecznika Roku!

Chełm. Na deptaku przy ulicy Lwowskiej w piątek (13 września) odbyła się kolejna edycja Dnia Organizacji Pozarządowych. To wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie 25+ Nasza Przyszłość oraz Miasto Chełm, było doskonałą okazją do zaprezentowania bogatej działalności chełmskich organizacji pozarządowych.

Pan Romuald prowadzi jedno z najbezpieczniejszych gospodarstw!

Gm. Rudnik. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła XXI edycję Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Na podium stanął Romuald Kopiel z Majdanu Borowego. Zapytaliśmy gospodarza o szczegóły jego pracy.

Rodzice niepokoją się o transport

Siedliszcze. Obiekcje związane z funkcjonowaniem firmy, która dowozi uczniów do Zespołu Szkół w Siedliszczu, zgłosiła nam ostatnio pani Karolina, mama uczennicy klasy VII. Autobus, którym jej córka dojeżdża do szkoły z Janowicy, miał się zatrzymać na jednym z wcześniejszych przystanków, a dzieci, według jej relacji, dojechały ostatecznie innym autobusem. W tym samym czasie pod szkołą trwała kontrola prowadzona przez Inspekcję Transportu Drogowego. - Czy kierowca miał coś do ukrycia? - docieka mama uczennicy.

Remont Wolwinowa utrudnia im życie

Chełm. Mieszkańcy ulicy Świerkowej złożyli skargę do magistratu, alarmując o - według nich - nielegalnym składowaniu ziemi na działkach należących do Urzędu Miasta przez wykonawcę prowadzącego prace drogowe na ul. Wolwinów.

Ty też możesz zostać słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Krasnystaw. Wiek nie stanowi przeszkody w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia. Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku, filia w Krasnymstawie, rozpoczyna kolejny rok akademicki. To doskonała sposobność, by wstąpić w szeregi jego słuchaczy.

Wilki bliskie, ale niegroźne? Czy mamy się czego obawiać?

Region. W ostatnim czasie wataha wilków widziana była między innymi w gminach Ruda-Huta, Wola-Uhruska, Wojsławice czy Chełm. Zdaniem Piotra Kosmali z Nadleśnictwa Chełm zwierząt nie należy się jednak bać, a bardziej cieszyć z tego, że udało się je zauważyć. - Na naszym terenie wilki występują praktycznie „od zawsze”, a przynajmniej od 50 lat. Ich obecność jest naturalna – ocenia leśnik i przekonuje, że spotkania z tymi niezwykłymi zwierzętami powinny wzbudzać w nas raczej satysfakcję, niż obawy.

Radny domaga się obniżki cen ciepła, ale czy słusznie?

Chełm. Radny Sebastian Bielecki zwrócił uwagę na zysk osiągnięty przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie za 2023 rok i zapytał, dlaczego mieszkańcy wciąż płacą wysokie ceny za ciepło.

Jak wypadły poprawki matur?

Krasnystaw. Matura jest zwieńczeniem wieloletniej edukacji. Choć nie zawsze wyniki egzaminu spełniają oczekiwania absolwentów, istnieje możliwość poprawy. W przypadku niepowodzenia w maju, maturzyści mają szansę ponownie przystąpić do egzaminu dojrzałości we wrześniu. Jak wypadły poprawki uczniom powiatu krasnostawskiego?

Mieszkanki Chełma straciły 100 tysięcy złotych

Chełm. Jedna z kobiet uwierzyła, że funkcjonariusze rozpracowują grupę przestępczą i przekazała oszczędności w celu rzekomego sprawdzenia autentyczności banknotów. Z kolei druga przyjęła za prawdę legendę o wycieku danych z banku, zrealizowała dwa przelewy. Obie za późno zorientowały się, że padły ofiarą oszustwa.

To tylko niektóre teksty z najnowszego numeru. 
Miłej lektury!
e-wydanie Super Tydzień Chełmski
e-wydanie Super Tydzień Włodawski
e-wydanie Super Tydzień Krasnostawski

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Może sięgnąć kolejne szczyty i pełniej promować karate wśród dzieci. Młodzieży i całego społeczeństwa. Dobry plakat na słupie gminy, gdzie niegdzie w bloku za zgodą władz i dojo nie tylko pełne ale pomnozone. Życzę sukcesów w promocji, rozpowszechnianie. Łamanie desek i maluchy same wdrapuja się do dojo. OSU Data dodania komentarza: 18.08.2026, 19:16 Źródło komentarza: Sensei Kanku trenowali w międzynarodowej obsadzie Autor komentarza: TAK dla GMINY OKSZÓW Treść komentarza: Co za różnica? To są kwestie ważne tylko dla urzędników. Będzie jak z Parkiem im. Unii Europejskiej. Okropna, nieużywalna nazwa. Niech sobie pan prezydent ogłosi Park im. bohaterów 1 Dywizji generała Maczka czy innych Obrońców Poczty Polskiej, a ludzie będą mówić po swojemu. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 18:28 Źródło komentarza: Kiedy Park Międzyosiedlowy w Chełmie będzie gotowy? Miasto szuka dla niego nazwy Autor komentarza: lulek Treść komentarza: Brawo za spostrzeżenie :) popieram .czy to słuszna koncepcja naszej władzy to się okaże.. będą potem poprawki reklamacje .i nic,,, tak jak z murkiem w koło parku obok Kameny rozpada się i nic ,,,a był taki fajny bogaty amerykański,,:) Data dodania komentarza: 18.08.2026, 16:33 Źródło komentarza: Kiedy Park Międzyosiedlowy w Chełmie będzie gotowy? Miasto szuka dla niego nazwy Autor komentarza: olo Treść komentarza: Parki imienia Kaczyński i Jarosława szczodrego. może być alejka w stronę kościółka im miesiącznicy , wzgórek ryżu im Pinokia ,stawa im inwestycji utopionych w Chełmie .alejka obietnic wyborczych .Poludniowa alejka im obwodnicy miasta .zaułek młyński im,michalenki.,oraz ślepa.uliczka im Tv republika .w stronę wizją na rosję , Alejka solidarni z Romanowski naszym przedstawicielem w Nadniestrzu miasto partnerskie po linii Pisu :) Tyle kasy wydane a ile będzie atrakci dla dzieci? i jakiej jakości..bo patrząc na fotki z prac.. fatalnie to wyglada jak w parku przy kamenie .. opis na wesoło ale czy nam mieszkańcom do śmiechu? to z naszych podatków.. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 16:30 Źródło komentarza: Kiedy Park Międzyosiedlowy w Chełmie będzie gotowy? Miasto szuka dla niego nazwy Autor komentarza: Chełmianka Treść komentarza: To park???? To wybetonowane pustynia. Może kiedy drzewa urosną ? Data dodania komentarza: 18.08.2026, 10:19 Źródło komentarza: Kiedy Park Międzyosiedlowy w Chełmie będzie gotowy? Miasto szuka dla niego nazwy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama