Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Najnowszy numer Super Tygodnia! Najważniejsze informacje! (9-09-2024)

Nowy numer Super Tygodnia już gotowy. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej.

Sprawdźcie, o czym przeczytacie w tym tygodniu.

W Wereszczynie powstanie schronisko młodzieżowe

Gm. Urszulin. Pełnomocnictwo do jego założenia i prowadzenia władze gminy otrzymały od zarządu powiatu włodawskiego. O szczegółach projektu wójt Adam Panasiuk poinformował w czasie ostatniej sesji rady gminy. Okazuje się, że nie obędzie się bez problemów.

92-latka za wszelką cenę chciała ratować wnuka

Krasnystaw. Uwaga! Oszuści znów się uaktywnili. 92-letnia mieszkanka Krasnegostawu padła ofiarą perfidnego naciągacza. Kobieta, chcąc pomóc wnuczkowi, który rzekomo spowodował wypadek i potrzebował pilnie pieniędzy, przekazała nieznajomemu mężczyźnie 35 tysięcy złotych.

Józef Felczyński z Chutcza - ostatni świadek inferno

Gm. Sawin. My, ludzie XXI wieku, ludzie technologii, oddani temu, co wygodne, szybkie i pozbawione wad, zagubiliśmy gdzieś po drodze wewnętrzną miarę, przy pomocy której należy oceniać historyczne zjawiska i minione dzieje. Narzędzie, które pomaga sięgać w głąb kulturowej pamięci. Kiedy brakuje miar, potrzebni są naoczni świadkowie. Tacy jak pan Józef Felczyński z Chutcza. On doskonale pamięta, jak było...

Poszukiwani wpadali jeden po drugim jak śliwki w kompot

Gm. włodawski. Włodawscy policjanci w ciągu jednej doby namierzyli aż 3 osoby ukrywające się przed organami ścigania. Wszyscy zatrzymani najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Spotkanie z mistrzynią olimpijską

Chełm. W piątek (6 września) odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Gwiazdy Sportu: Pasja na start" organizowanego przez Chełmski Klub Sportowy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 spotkali się z mistrzynią olimpijską Małgorzatą Hołub-Kowalik, w wydarzeniu brała również udział m.in. mistrzyni i rekordzistka Polski Wiktoria Gajosz.

Tragedia na budowie obwodnicy Chełma. Odszedł na chwilę i już nie wrócił...

Gm. Chełm. Do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek na budowie północnej obwodnicy Chełma. W toi toi powiesił się jeden z pracowników - 51-letni mężczyzna ze Śląska. Nie wiadomo, co było przyczyną tego desperackiego kroku.

Ukrywali się za granicą, ale chełmscy policjanci ich wytropili

Chełm. Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali poszukiwaną 6 listami gończymi 34-latkę z Chełma. Kobieta ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. Gdy wróciła, została namierzona przez mundurowych. Innego przestępcę nasi stróże prawa pomogli zatrzymać w Belgii.

Archeolodzy znaleźli tajemnicze groby dzieci. Jeden wampiryczny!

Chełm. Podczas prac prowadzonych w ogrodach biskupich na Górze Chełmskiej, dokonano niezwykłego odkrycia. Wykopano dwa dziecięce groby. Znalezisko to rzuca nowe światło na historię miasta i budzi wiele pytań...

Akcja ratunkowa w Stańkowie. Mężczyzna wpadł do Uherki

Gm. Chełm. W czwartek (5 września) po godzinie 20.00 chełmscy strażacy zostali wezwani do Stańkowa na pomoc mężczyźnie, który wpadł do wody przy mostku na Uherce i nie mógł się z rzeki wydostać.

Gang producentów anabolików rozbity! Wytwarzali w Chełmie nielegalne sterydy!

Chełm. Lubelska policja zlikwidowała zorganizowaną grupę przestępczą i nielegalną fabrykę sterydów anabolicznych oraz produktów medycznych. Podczas akcji na jednej z posesji w Chełmie zabezpieczono linię produkcyjną oraz kilka tysięcy opakowań produktów. Jak wynika z ustaleń, sprawcy stworzyli własną markę sterydów anabolicznych, a następnie w Internecie oferowali je do sprzedaży. Na gorącym uczynku wpadło 7 osób, 5 z nich zostało aresztowanych na 3 miesiące.

Prezes za dyrektora, dyrektor za prezesa...

Chełm. Bogdan Drygasiewicz, dotychczasowy prezes Chełmskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, objął nowe stanowisko- został dyrektorem Departamentu Architektury, Inwestycji i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta Chełm. ChTBS jednak nie zostało bez nadzoru...

Woda w strumykach jest niebezpieczna dla zdrowia! - ostrzega wójt

Gm. Gorzków. Mimo powszechnego dostępu do nowoczesnej medycyny, niektórzy mieszkańcy gminy Gorzków i powiatu krasnostawskiego wciąż wierzą w lecznicze właściwości wody ze strumyków. Niestety, badania laboratoryjne zlecone przez wójta Piotra Cichosza wykazały obecność szkodliwych bakterii, co przeczy tym przekonaniom. Wójt ostrzega, że woda z lokalnych strumyków nie nadaje się do spożycia!

Stadion lekkoatletyczny przy II LO otwarty

Chełm. Długo oczekiwana inwestycja zakończona. 5 września odbyło się uroczyste otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie.

To tylko niektóre teksty z najnowszego numeru. 
Miłej lektury!
e-wydanie Super Tydzień Chełmski
e-wydanie Super Tydzień Włodawski
e-wydanie Super Tydzień Krasnostawski

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama