Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Leśniowice. Dożynki gminne w Horodysku - święto plonów i lokalnej kultury

25 sierpnia mieszkańcy gminy Leśniowice oraz okolicznych miejscowości będą mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnych dożynkach gminnych. Impreza odbędzie się przy zbiorniku wodnym "Maczuły" w Horodysku.
Gm. Leśniowice. Dożynki gminne w Horodysku - święto plonów i lokalnej kultury

Źródło: Fot. Dożynki w Leśniowicach 2023

Tegoroczne dożynki gminne w Horodysku zapowiadają się niezwykle hucznie. Mieszkańcy oraz goście gminy będą mieli okazję świętować zakończenie żniw w wyjątkowej atmosferze nad Zalewem Maczuły w Horodysku.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14:00 mszą świętą. Po nabożeństwie, korowód dożynkowy przejdzie przez wieś, tworząc niezwykły spektakl.

Od godziny 16:00 rozpocznie się część artystyczna. Swoje umiejętności zaprezentują również utalentowane dzieci i młodzież z gminy. Zagrają lokalne zespoły folklorystyczne: Rakołupianki, Kumowianki, Leśniczanki oraz Na Dolince. Wystąpi także solistka Emilia Grynjuk, a także swój koncert zagra Kapela na 102. Na scenie pojawi się również zespół Mada Bist, który swoim repertuarem umili czas wszystkim gościom.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół ERATOX. Po koncercie, do białego rana uczestnicy będą mogli bawić się na dyskotece z udziałem DJ W-you.

Organizatorzy przygotowali także takie atrakcje jak: pokazy skoków konnych. stoiska z regionalnymi produktami, dmuchańce dla dzieci oraz strefę gastronomiczną.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama