Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Włodawa. Czy nad Jeziorem Białym jest bezpieczne? Nie mają problemów z uchodźcami

Spotkanie zorganizowane kilka dni temu przez wójta gminy Włodawa z mieszkańcami i przedsiębiorcami wywołało dyskusję na temat bezpieczeństwa w Okunince. Wskazywano potrzebę częstszych patroli policji nad jeziorem. Zebrani skarżyli się też na zachowanie uchodźców. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście były ostatnio tu jakieś zdarzenia z ich udziałem.

Okazuje się, że obawy są raczej bezpodstawne. Jak nas poinformowano w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie, dzięki skutecznym działaniom służb bezpieczeństwa, region ten wyróżnia się spokojem i brakiem incydentów związanych z uchodźcami, co widać w statystykach. Zapewniają o tym także lokalne władze.

Jedyne zgłoszenie w sprawie obywateli Ukrainy, dotyczące rzekomego niebezpiecznego zachowania nad wodą, nie zostało potwierdzone.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że grupa mężczyzn o ciemnej karnacji skacze do wody, stwarzając niebezpieczeństwo dla kąpiących się dzieci – mówi aspirant Elwira Tadyniewicz, rzeczniczka prasowa włodawskiej policji.

Co ciekawe od początku wakacji odnotowano jedynie dwa zgłoszenia dotyczące kradzieży - obuwia oraz biżuterii. - Z dotychczasowych ustaleń nie wynika, aby sprawcami tych czynów byli obywatele Ukrainy – podkreśla Tadyniewicz.

Brak problemów związanych z uchodźcami potwierdza także starosta powiatu włodawskiego Mariusz Zańko. Zapewnia, że region jest bezpieczny i przyjazny dla odwiedzających.

- W ciągu ostatnich miesięcy nie odnotowaliśmy żadnych zgłoszeń do lokalnych służb o niezgodnej z prawem aktywności uchodźców z Ukrainy. Jest to dowód na to, że nasz region jest wolny od tego rodzaju problemów, co pozwala turystom na spokojne korzystanie z atrakcji turystycznych, jakie oferuje powiat włodawski.

Nad Jeziorem Białym generalnie jest w tym roku mniej zgłoszeń dotyczących zakłócania porządku publicznego.

- Od początku lipca odnotowano ich 57. W analizowanym okresie w roku ubiegłym było ich 89. Można zaobserwować więc spadek takich zgłoszeń - dodaje Tadyniewicz.

Najczęściej zgłaszane incydenty to głośna muzyka, zakłócanie ciszy nocnej oraz awantury

Co roku Jezioro Białe w Okunince przyciąga rzesze turystów. To malownicze miejsce, otoczone zielenią i z krystalicznie czystą wodą jest rajem dla miłośników sportów wodnych, plażowiczów oraz rodzin z dziećmi. Jak mówi policjantka, dla włodawskiej komendy wiąże się to ze wzmożoną pracą, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom wypoczywającym i mieszkańcom.

Od wielu lat włodawskich policjantów w okresie wakacji wspierają mundurowi oddelegowani z Lublina. Na wodach jeziora służbę pełnią policyjni stermotorzyści, gotowi do szybkiej interwencji w razie potrzeby.

- Włodawska komenda współpracuje z innymi służbami: Strażą Graniczną, Strażą Pożarną, WOPR-em, RWR-em oraz instytucjami samorządowymi: Starostwem Powiatowym we Włodawie, Urzędem Gminy Włodawa, a także z organizacjami pozarządowymi  – informuje Tadyniewicz. - Taka współpraca jest oceniana bardzo pozytywnie i przyczynia się do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Ponadto włodawscy policjanci prowadzą liczne działania profilaktyczne, takie jak "Bezpieczne wakacje" czy "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Dzielnicowi, w ramach swoich obowiązków, zwracają szczególną uwagę na zachowania niezgodne z prawem, dbając o spokój i bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów.

- Lokalne służby, w tym funkcjonariusze Straży Granicznej, policja oraz wojska, stanęli na wysokości zadania, wzorowo realizując swoje obowiązki w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w Okunince - podkreśla Zańko.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MirekTreść komentarza: To prawda, na szczęście młodzi nie garną się do tej zabawy a jak już to tylko pojedyncze osoby. Czy środowisko Ponowa jest wpływowe? Wątpię patrząc na ich uzasadnienie, wskazują, ze zbieranie grzybów będzie niedozwolone. Jak ktoś ma realne wpływy to działa po cichu, naciska na gminy, proboszczów, nadleśnictwa. Park Narodowy to potężny zastrzyk miejsc pracy i kasy dla lokalnych gmin. Turystyka rośnie, potrzebne noclegi, przewodnicy, restauracje, ścieżki piesze, rowerowe, narciarskie a nawet kajakaraskie! Budowa wież obserwacyjnych, kładek, punktów odpoczynku, tablic informacyjnych - to kolejne zlecenia publiczne. A grzyby? I tak w praktyce nikt nie zabrania zbierać - patrz PN Poleski albo Wigierski. Ciekawy jestem czy lokalni ludzie wyczują pieniądz i możliwości, czy dadzą się oglupić konfederacji itp.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 22:41Źródło komentarza: Myśliwi sprzeciwiają się planom utworzenia Sobiborskiego Parku NarodowegoAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: To słabo to monitorują bo od prawie trzech miesięcy jest tam wielka dziura.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 22:23Źródło komentarza: Chełm. Ulica Metalowa do naprawy. Miasto odpowiada na interpelację radnego OcheryAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom turnieju! 👏 Dziękujemy organizatorom i kibicom za wspólnie stworzoną wyjątkową atmosferę. wyniki: 1 miejsce - Policja we Włodawie 2 miejsce - 19 Samodzielny Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Chełmie 3 miejsce -19 Nadbużańska Brygada Obrony TerytorialneData dodania komentarza: 9.05.2026, 21:51Źródło komentarza: Turniej służb mundurowych w Woli Uhruskiej [GALERAI ZDJĘĆ]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tak jest. Nie ma to jak disco w polu. Prosta muzyka dla prostego ludu.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 09:55Źródło komentarza: Znamy już drugą gwiazdę Dni Chełma 2026! Na scenie wystąpi PaktofonikaAutor komentarza: ADAMTreść komentarza: Czyli "muzyka" dla kryminalistów i patoli czyli hiphop będzie a Muzyka dla wszystkich czyli disco polo dalej jest na czarnej liścieData dodania komentarza: 8.05.2026, 18:00Źródło komentarza: Znamy już drugą gwiazdę Dni Chełma 2026! Na scenie wystąpi Paktofonika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama