Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Stary Brus. Radni nie chcą dyskoteki na Jarmarku Holeńskim

Patrycja Zińczuk, wójt gminy Stary Brus, uzyskała zarówno absolutorium, jak i wotum zaufania od rady gminy. Decyzje te zapadły bez jakiejkolwiek dyskusji, jednak kontrowersje wywołała propozycja wiceprzewodniczącego dotycząca organizacji dyskoteki na zakończenie Jarmarku Holeńskiego.
Gm. Stary Brus. Radni nie chcą dyskoteki na Jarmarku Holeńskim

Źródło: Gmina Stary Brus

Podczas posiedzenia, które odbyło się 28 czerwca, wójt Patrycja Zińczuk przedstawiła sprawozdanie z działalności w ostatnim okresie. Omówiła najważniejsze wydarzenia i inicjatywy, w tym zebrania wiejskie, spotkania z mieszkańcami, planowany remont drogi powiatowej w Lubowierzu oraz budowę altany w Holi. Poinformowała również o trwającej wymianie liczników wody. Podczas prowadzonych prac odkryto, że część liczników nie została zarejestrowana w systemie. Kto nie dopełnił tego obowiązku, musi się liczyć z karą grzywny do 5 tysięcy złotych za nielegalne podłączenia oraz do 10 tysięcy złotych za nielegalny zrzut ścieków.

Po przedstawieniu sprawozdania nie zgłoszono żadnych pytań, czy interpelacji, co pozwoliło na szybkie omówienie raportu o stanie gminy. Przewodniczący rady Janusz Kuszpa w swoim wystąpieniu podkreślił dwa główne problemy: wyludnianie się gminy oraz niewystarczającą liczbę składanych wniosków projektowych. Mimo tych wyzwań rada gminy jednogłośnie udzieliła wójt zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium.

Najwięcej emocji wzbudziła część poświęcona wolnym wnioskom. Wiceprzewodniczący rady Waldemar Mikitiuk zaproponował zorganizowanie dyskoteki na zakończenie Jarmarku Holeńskiego.  Propozycja nie spotkała się z poparciem radnych i ostatecznie została odrzucona.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama Nieruchomości
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama