Oznacza to rozpoczęcie nowej kadencji dla samorządu w Starym Brusie i nowe wyzwania. Nowy włodarz Patrycja Zińczuk pokonała dotychczasowego wójta Pawła Kołtuna, uzyskując ponad 57 procent poparcia wyborców.
Podczas inauguracyjnej sesji o stanowisko przewodniczącego rady ubiegało się dwóch kandydatów - Janusz Kuszpa i Piotr Panasiuk. Ten pierwszy pełnił już tę funkcję, na sesji zagłosowało na niego 8 radnych, wygrał i to właśnie on będzie kierował radą gminy. Funkcję wiceprzewodniczącego samorządowcy powierzyli Waldemarowi Mikitiukowi, który zdobył o jeden głos więcej od swojej rywalki Marioli Szybilskiej.
Z Komitetu Wyborczego Wyborców "Łączy Nas Zawsze Samorząd", z którego startowała Patrycja Zińczuk, w nowej radzie znalazły się dwie przedstawicielki - Maria Grzywaczewska i Mariola Szybilska. Największą reprezentację będzie mieć Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, z którego startował dotychczasowy wójt Paweł Kołtun. Będzie to 7 radnych: Jolanta Pełka, Piotr Panasiuk, Janina Dąbrowska, Władysław Szelest, Waldemar Mikitiuk, Marek Grzywaczewski i Artur Bartnicki. Kolejne miejsca w radzie zajęli: Marek Myć, Janusz Kuszpa i Marek Brzezicki z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Zaś Artur Konieczny, Marlena Kułakowska i Artur Kołodziej będą reprezentować Komitet Wyborczy Wyborców "Wspólne Dobro Lepszym Jutrem".
Czytaj także:








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze