Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gmina Urszulin. Inwestycje drogowe tuż, tuż

Podpisano umowy na kolejny etap zagospodarowania poscaleniowego w Babsku, Woli Wereszczyńskiej, Nowym Załuczu i Zawadówce. Drogi zostaną wykonane w tym roku.
Gmina Urszulin. Inwestycje drogowe tuż, tuż

Źródło: powiat włodawski

W ramach zagospodarowania poscaleniowego w zeszłym roku powiat włodawski wykonał na tym terenie prawie 6 km dróg o nawierzchni bitumicznej. Obecnie powstaną drogi tłuczniowe i żwirowe o łącznej długości około 18 km oraz dodatkowo krótki, bo mający około 300 m odcinek, o nawierzchni bitumicznej. 

Inwestycje wykonają okoliczne firmy Murpol oraz PUH Nana, a nadzór inwestorski sprawować będzie Moderna-Hause. Wszystkie drogi wykonane zostaną do końca bieżącego roku. Łączny koszt tegorocznych prac wyniesie około 5,5 mln złotych

- Wszystkie oferty zmieściły się w kwotach kosztorysów inwestorskich. Zaniedbania drogowe na tym terenie są olbrzymie, wiele dróg gminnych jest na dziś nieprzejezdnych, a zatem wykonanie prac zagospodarowania poscaleniowego w sposób znaczący poprawi warunki gospodarowania miejscowych rolników – mówi Adam Panasiuk, koordynator prac scaleniowych.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: staryTreść komentarza: 10-latek nie bardzo wie, o co chodzi z tą komunią (większość dorosłych, łącznie z plebanami też nie wie), to nich przynajmniej zapamieta i kojarzy ten event z prezentami i byciem w centrum uwagiData dodania komentarza: 21.04.2026, 15:08Źródło komentarza: Banalizacja pierwszej komunii. Znany ksiądz alarmuje i uderza w biskupówAutor komentarza: cyklistaTreść komentarza: Precz z rowerami! Rowery na złom!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 13:54Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentówAutor komentarza: ścieżki roweroweTreść komentarza: w krasnymstawie urzędnicy wpadli na genialny pomysł by wykazać się,że budują ścieżki rowerowe.Po prostu zabrali pieszym połowę chodnika ,postawili jakiś znak i gotowe!!Taka łatwizna prowadzi do kolizji i zagrożenia życia lub zdrowia pieszych!!!!!!gratulacje dla ,,oszczędnych i cwanych urzędników!!!!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 11:22Źródło komentarza: Masz takie połączenie? Nie oddzwaniaj. To pułapka na abonentówAutor komentarza: LeokadiaTreść komentarza: A posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek jest po której stronie?Data dodania komentarza: 21.04.2026, 08:23Źródło komentarza: Betonowa inwestycja czy niezbędny rozwój? Spór o włodawskie centrum przesiadkoweAutor komentarza: blondynka kolejnaTreść komentarza: W czerwcu tego roku!Data dodania komentarza: 21.04.2026, 07:01Źródło komentarza: Budowa ulicy Bojarskiego w Krasnymstawie wciąż na papierze. Skąd te opóźnienia? - pyta radny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama