Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gmina Wyryki. Mirosław Torbicz przegrał z Bernardem Błaszczukiem

Zmiany nastąpią w kolejnej gminie włodawskiego powiatu. Podczas ostatecznej samorządowej rozgrywki w gminie Wyryki wygrał Bernard Błaszczuk.
Gmina Wyryki. Mirosław Torbicz przegrał z Bernardem Błaszczukiem

Źródło: Zdjęcia z profili Facebooka,, z lewej Bernard Błaszczuk, z prawej Mirosław Torbicz

Bernard Błaszczuk startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Łączy Nas Zawsze Samorząd. Otrzymał 588 głosów, co przekłada się na poparcie rzędu 57,42%. Jego rywal, dotychczasowy wójt, Mirosław Torbicz startował z własnego komitetu i wybrało go 436 osób - 42, 58 %.. Bernard Błaszczuk ma 41 lat i legitymuje się wyższym wykształceniem.

Podczas poprzedniej I tury samorządowych wyborów wygrał jednak Mirosław Torbicz, uzyskując 414 głosów, a jego oponent 295. Wynika z tego, że mieszkańcy głosujący na innych kandydatów dwa tygodnie temu postawili obecnie głównie na Bernarda Błaszczuka.

- Po I turze uznałem, że obecny wójt nie wygra tych wyborów, czułem że odniosę zwycięstwo. Przed II turą rozmawiałem z osobami, które startowały i uzyskałem od nich poparcie. Przez cały czas kampanii wyborczej rozmawiałem też z mieszkańcami gminy. Poczułem, jakbym dostał wiatr w żagle. O zwycięstwie dowiedziałem się z informacji PKW. Byłem wtedy w gronie najbliższych i przyjaciół.  Myślę, że tę kampanię prowadziłem uczciwie i to samo mogę powiedzieć o swoim kontrkandydacie. Mieszkańcy gminy Wyryki wybrali zmiany, a ja chcę prowadzić "otwarty urząd". Uważam, że z mieszkańcami należy rozmawiać i konsultować podejmowane decyzje. - mówi Bernard Błaszczuk.


Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama