Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Weszli do domu, udając policję. Bili i kopali właściciela

Do aresztu trafiło czworo napastników, którzy zaatakowali 74-latka w jego własnym domu, a później go okradli. Do zdarzenia doszło w ostatni weekend.
Weszli do domu, udając policję. Bili i kopali właściciela
Do aresztu trafiło czworo napastników, którzy zaatakowali 74-latka w jego własnym domu, a później go okradli...

Źródło: KMP Biała Podlaska

Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawcy podając się za "policję", podstępem weszli do jednego z domów i zaatakowali mieszkającego tam 74-latka. Napastnicy bili i kopali go po twarzy i całym ciele, żądając pieniędzy. Wychodząc z domu zabrali ze sobą m.in. portfel z gotówką, dokumenty, karty płatnicze i telefony na łączną kwotę ponad 9 tys. zł. Pokrzywdzony 74-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala- relacjonuje przebieg zdarzenia nadkom. Barbara Salczyńska -Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

Prawdziwi policjanci ujęli podejrzanych. 

– Do sprawy zatrzymane zostały 4 osoby w wieku 32-44 lat. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionego mienia i gotówki. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Dwaj mężczyźni w wieku 41 i 44-lat odpowiadać będą w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywali karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo – dodaje nadkomisarz Salczyńska-Pyrchla.

9 kwietnia sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy. 

- Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę – dodaje rzecznik prasowa KMP w Białej Podlaskiej.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama