News will be here

Gm. Wojsławice. O puchar mistrza zmierzyli się po raz ósmy [GALERIA + WYNIKI]

W minioną niedzielę, 28 stycznia, odbył się kolejny memoriał szachowy im. lokalnego mistrza „królewskiej gry” Ryszarda Semeniuka. Przez wielu Semeniuk uznawany był za prawdziwy filar szachowej reprezentacji z naszego regionu. Niestety – pana Ryszarda nie ma już pośród nas, ale jego miłość do dyscypliny będą pielęgnowały kolejne pokolenia.

Źródło: Kultura Wojsławice

Organizatorzy oceniają, że poziom zawodów był naprawdę wysoki i bardzo wyrównany. Do szachownic zasiadło w sumie 40 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

W pierwszej, czyli „junior do lat 12” najlepszy okazał się Michał Studziński. Tuż za nim uplasował się Szymon Wachewicz, a trzecie miejsce na podium zajął Makar Starodubets

W kategorii „junior do lat 18” końcowa tabela wyników przedstawia się następująco. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Lipiak, na drugiej pozycji uplasował się Konrad Blacha, natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale Kindze Pietrusze

Nie mniej zacięta rywalizacja miała miejsce wśród seniorów. Najlepszym szachistą w tej kategorii okazał się Paweł Burda. Drugą lokatę zajął Michał Dragan, a podium zamknął Grzegorz Czerniej

Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się Nikodem Łuczkiewicz, który w dniu Memoriału miał ukończone 7 lat, 4 miesiące i 17 dni.

Nad organizacją i sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwali pracownicy Domu Kultury, a sędzią zmagań był znany i szanowany w środowisku szachowym Edward Chowra.