Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Dorohusk. Podczas policyjnego pościgu uderzył w lawetę tira. Dlaczego uciekał?

Na dwa lata więzienia został skazany 27-letni obywatel Ukrainy, który w Brzeźnie podczas policyjnego pościgu rozpędzonym autem uderzył w lawetę tira czekającego przed granicznym szlabanem. Okazało się, że uciekinier był pijany.
Gm. Dorohusk. Podczas policyjnego pościgu uderzył w lawetę tira. Dlaczego uciekał?
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: @ macrovector

Źródło: Freepik

Nieprawomocny jeszcze wyrok zapadł kilka dni temu dopiero po ponad trzech latach. Mężczyzna ma też zakaz prowadzenia pojazdów przez 5 lat i nakaz zapłaty 5 tys. zł poszkodowanemu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 sierpnia 2020 r. w Brzeźnie w gminie Dorohusk. Gdy mazda nie zatrzymała się do kontroli drogowej, policjanci z komisariatu w Dorohusku podjęli za nią pościg.

- Kierujący uciekał przez kilkanaście kilometrów, zmieniając przy tym kierunek jazdy. W pewnej chwili uderzył w stojący w kolejce do granicy samochód ciężarowy. Powstałe uszkodzenia w pojeździe uniemożliwiły mu dalszą ucieczkę – mówiła zaraz po zdarzeniu Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Policjanci zatrzymali siedzącego za kierownicą 27-letniego obywatela Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jadący z nim 20-letni pasażer z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamatelefon
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: miejscowaTreść komentarza: Ta, a Anna Dąbrowska-Banaszek będzie Ministrą Zdrowia i Wszelkiej Szczęśliwości!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama