Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gm. Hańsk. Przegląd Zespołów Artystycznych już niebawem

Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku zaprasza do udziału w I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych. Wydarzenie odbędzie się już 3 grudnia o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Hańsku.
Gm. Hańsk. Przegląd Zespołów Artystycznych już niebawem

Autor: Starostwo Powiatowe w Włodawie

Celem przeglądu jest m.in. - odszukanie i przypomnienie dawnych obrzędów i zwyczajów ludowych, starych pieśni i ginących zawodów, przypomnienie pieśni, przyśpiewek i marszów weselnych i rozpowszechnienie ich, promocja tradycyjnych wypieków weselnych oraz reaktywacja amatorskiego ruchu teatralnego na terenie powiatu włodawskiego.

W konkursie mogą wziąć udział: zespoły obrzędowe, teatry wiejskie, kabarety wiejskie, zespoły śpiewacze, kapele ludowe oraz koła gospodyń wiejskich, zespoły obrzędowe, zespoły śpiewacze.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników jury wyłoni zwycięzców i przyzna im nagrody pieniężne w różnych kategoriach.  Nagrodzone prace przechodzą na własność Gminnego Ośrodka Kultury w Hańsku, który będzie mógł wykonać dokumentację fotograficzną i filmową do celów promocyjnych. Po zakończeniu konkursu degustacja Obrzędowych wypieków weselnych podczas I Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych. 

Swój udział można zgłosić na kartach zgłoszenia listownie na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku ul. Osiedlowa 6, 22-235 Hańsk Pierwszy bądź e-mailowo: [email protected]. Warto się pospieszyć gdyż czas na zgłoszenia upływa  27 listopada.

Więcej informacji na  stronie starostwa włodawskiego.

Czytaj też.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama