Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełm. Nowa przewodnicząca Powiatowego Zespołu Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Po rezygnacji Edyty Rożek na stanowisku przewodniczącej Powiatowego Zespołu Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności był wakat. Prezydent jednak nie namyślał się zbyt długo...
Chełm. Nowa przewodnicząca Powiatowego Zespołu Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Źródło: wikipedia.org

Wszystko zaczęło się od decyzji prezydenta. Jakub Banaszek przeniósł Powiatowy Zespołu Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności ze struktur Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie do struktur UM, przez co przewodnicząca zespołu, a zaraz radna miejska Edyta Rożek musiała podjąć decyzję - zostać na stołku przewodniczącej i oddać mandat radnej czy też odwrotnie? Radna zdecydowała i pożegnała się z pracą na rzecz osób niepełnosprawnych, tym samym od 9 listopada pozostawał wakat na stanowisku przewodniczącej zespołu. 

Radna Rożek: Zostawiłam funkcję przewodniczącej, żeby służyć ludziom

Przewodniczącego Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności powołuje prezydent. Radną Rożek powołał w 2019 roku. Teraz po jego decyzji zrezygnowała.

- Moim zdaniem była zupełnie nietrafiona, nieprzemyślana - mówiła nam radna. - Dla mnie to była trudna decyzja, ale wiem, że nawet jeśli zrezygnowałabym z mandatu radnej, to za chwilę i tak pożegnałabym się z pracą. To niczego by nie zmieniło, tu każdy wybór był zły. Nie pracowałam w zespole dla stołka czy dla pieniędzy. Byłam tam, bo ta praca - służba ludziom niepełnosprawnym - sprawiała mi ogromną przyjemność.

 W poniedziałek (13 listopada) prezydent podjął decyzje o powołaniu nowej przewodniczącej. Będzie nią Joanna Malinowska, która pracowała już w zespole na stanowisku sekretarza w latach 2017-2019.

Radna Rożek wyrażała obawy o funkcjonowanie zespołu, gdyż razem z jej odejściem, z pracy w zespole zrezygnowało kilku lekarzy. Prezydent jednak zadbał i o to. We wtorek (14 listopada) powołał ośmiu nowych lekarzy orzeczników. Są to specjaliści z zakresu neurologii, psychiatrii, medycyny rodzinnej, ginekologii i położnictwa, ortopedii i traumatologii, chorób wewnętrznych, endokrynologii, a także pedagog.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama