Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Oszuści mają na celowniku mieszkańców Chełma i powiatu!

Do kilku mieszkańców Chełma dzwonili już dzisiaj (22 września) oszuści, próbując wyłudzić pieniądze. Znów na topie są stare i sprawdzone przez naciągaczy metody: na wnuczka i pracownika banku. Uważajmy na podejrzane telefony!

Dyżurny chełmskiej policji otrzymał już dzisiaj kilka niepokojących sygnałów. A to oznacza, że takich prób może być więcej, więc musimy być bardzo czujni.

Na szczęście, jak do tej pory nikt nie dał się oszukać, ale perfidni złodzieje mogą próbować aż do skutku. Każdy taki przypadek powinniśmy zgłaszać.

Oszuści często wykorzystują nasze emocje, a szczególnie osób starszych i nimi manipulują. Czasami do babci dzwoni sam „wnuczek” i informuje o trudnej, nagłej sytuacji życiowej. Albo miał wypadek, albo ma niepowtarzalną okazję zarobienia dużych pieniędzy np. zakup samochodu po okazyjnej cenie. Następnie oszust prosi o przygotowanie gotówki lub przelanie pieniędzy na wskazane konto bankowe. W przypadku odbioru gotówki przysyła „zaufaną osobę”, argumentując to brakiem możliwości osobistego odbioru.

Fałszywi bankowcy próbują nam wmówić, że ktoś włamał się na nasze konto i możemy stracić pieniądze. Radzą, by przelać je na inne konto. Nie róbmy tego pod żadnym pozorem...

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jan 23.09.2023 18:26
Ludzie to nie jest wina policji że dajecie się w lewo robić

chory kraj 23.09.2023 10:27
Najpewniej to rząd łata w ten sposób dziurę budżetową , idę o zakład.

Jan 23.09.2023 18:24
Ty to lecz się chłopie na nogi tylko tyle ci pozostało

Kazio 24.09.2023 09:00
Kraj jest normalny tylko tacy jak ty powinni się leczyć

Daniel 23.09.2023 08:07
Policja nic nie zrobi dopóki Ci pieniędzy nie ukradną. Więc nie ma co zgłaszać jeśli nic się nie stanie. Mnie z kwitkiem odesłali 😅

Anabela 23.09.2023 16:43
To prawda, ale czy policja coś zrobi nawet jak ukradną?

Zbyszek 23.09.2023 05:42
Kogo to interesuje....policja... proszę być czujnym🤣🤣🤣🤣

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: miejscowaTreść komentarza: Ta, a Anna Dąbrowska-Banaszek będzie Ministrą Zdrowia i Wszelkiej Szczęśliwości!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama