Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Znamy opinię biegłych. Daniel G. był poczytalny, odpowie za zabójstwo Eryka

O kolejne 3 miesiące sąd przedłużył areszt Danielowi G., głównemu podejrzanemu o zabójstwo 16-letniego Eryka z Zamościa. Znana jest też już opinia sądowa psychiatryczno-psychologiczna. Wynika z niej, że 17-latek w chwili popełnienia czynu był poczytalny. To bardzo istotna informacja w sprawie.
Znamy opinię biegłych. Daniel G. był poczytalny, odpowie za zabójstwo Eryka
W miejscu, gdzie zamordowano Eryka stanął krzyż.

Autor: Konrad Sinica

– Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Areszt został przedłużony do 25 listopada – potwierdziła Anna Rębacz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Przekazała nam też bardzo ważną dla sprawy informację. Chodzi o opinię sądową z zakresu psychiatrii i opinię psychologiczną.

– 17-letni sprawca, który nadal przebywa w areszcie, w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów był poczytalny. A więc miał zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Wobec tego może brać udział w postępowaniu karnym – mówi prokurator Anna Rębacz.

Poczytalność sprawcy jest jedną z przesłanek, umożliwiających pociągnięcie oskarżonego do odpowiedzialności karnej. Daniel G. może zostać skazany maksymalnie na 25 lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu śledczy przedstawili mu zarzut zabójstwa i udziału w pobiciu, argumentując, że to właśnie on był osobą najbardziej agresywną w tym zdarzeniu i zadał ofierze kopnięcie w głowę, które skutkowało zgonem. 

– Postępowanie jest kontynuowane. Czekamy jeszcze na opinię uzupełniającą z zakresu medycyny sądowej – dodaje prok. Rębacz.

Troje 16-latków, którzy również są zamieszani w śmierć Eryka, przebywa na wolności. Zastosowano wobec nich tymczasowy nadzór kuratora sądowego. Szymon J. i Arkadiusz P. są podejrzani o udział w pobiciu, a Gabriela P. o pomocnictwo do pobicia. 

Do śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka doszło 28 lutego przed godz. 16 na osiedlu Planty w Zamościu.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner Monter
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OlaTreść komentarza: 3,5 m szerokosci? Nawet fajna droga dla rowerow a kiedy jakas droga dla samochodow?Data dodania komentarza: 25.03.2026, 20:12Źródło komentarza: Gmina Żmudź. Kwoty znane, wykonawcy jeszcze nieAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Wy byście tylko wszystko blokowali,a gdzie młodzi mają znaleźć pracę jak nic nie powstajeData dodania komentarza: 25.03.2026, 18:43Źródło komentarza: Gm. Rejowiec Fabryczny. Powstanie kopalni nieuniknione? Mieszkańcy Gołębia i Liszna chwytają się ostatnich desek ratunkuAutor komentarza: KrisTreść komentarza: Ta gmina w zasadzie powinna być zlikwidowana. Tereny najbliższe miastu, powinny być prze nie wchłonięte, a reszta podzielona i dodana do gmin okolicznych - Kamień, Leśniowice itd. Pomyślcie Państwo jaki jest sens utrzymywania tego urzędu. Naturalnie Chełm powinien się rozrastać. Dodaję, iż nie jestem jego mieszkańcem.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 14:42Źródło komentarza: Gmina Pokrówka zamiast Chełm?Autor komentarza: SikawaTreść komentarza: Blachodachowka ceramiczna tez raczej nieData dodania komentarza: 25.03.2026, 12:15Źródło komentarza: Pożar samochodu w Dryszczowie i szybka reakcja kierowcówAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: Jak jakiś "urzędas" urwie koło na jednej z wielu dziur, to wtedy będą remontowane drogi w okolicy.Data dodania komentarza: 25.03.2026, 11:23Źródło komentarza: Powiat chełmski. Przebudowa „wojewódzkiej” powiatówki realna? Trwają starania o dokumentację
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama