Komisja konkursowa zdecydowała, że najpiękniejszy wieniec przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Raciborowic-Kolonii. Drugą lokatę w tym konkursie zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Białopola, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale kołu reprezentującemu Horeszkowice i Strzelce-Kolonię. Na czwartym miejscu sklasyfikowano prace pozostałych reprezentacji, a więc: Koło Gospodyń Wiejskich z Kurmanowa, Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzelec, Koło Gospodyń Wiejskich z Teremca, Koło Gospodyń Wiejskich z Teresina, Gminne Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Białopolu , Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą” oraz zespół „Flowers”.
Do konkursu Wypieku Tradycyjnego Wiejskiego Chleba zgłosiło się w sumie siedemnaście pań. Ten najsmaczniejszy przygotowała Joanna Wilgos z Buśna. Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała się Alina Fel z Raciborowic, a na trzecim Monika Woch z Raciborowic – Kolonii. Czwarte, równorzędne miejsce, otrzymały: Wanda Barej z Teresina, Bożena Burak ze Strzelec Jadwiga Chabernal z Kurmanowa, Jolanta Ciszewska ze Strzelec, Magdalena Dąbrowska z Raciborowic – Kolonii, Danuta Duda z Białopola, Ewa Kiełbasa z Teremca, Alicja Kucińska z Teresina, Grażyna Kudrel z Białopola, Halina Piotrowska z Białopola, Urszula Sadlej z Teresina, Maria Soroka z Białopola, Żaneta Terejko ze Strzelec- Kolonii oraz Elżbieta Tomasik z Teresina.
Dodatkowym, miłym akcentem tegorocznych obchodów było otwarcie nowego amfiteatru. Został wybudowany w ramach inwestycji polegającej na przebudowie centrum Białopola, a która sfinansowana została w dużej mierze z dotacji pochodzącej z rządowego funduszu Polski Ład. W sumie na prace związane z modernizacją centrum miejscowości samorząd wydał ponad 5,2 mln zł.
Czytaj także:










![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)
![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)
![Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA] Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-lubycza-krolewska-samochod-z-5-osobami-wjechal-pod-pociag-smiglowce-lpr-zabraly-rannych-zdjecia-1773176473.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze