Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych „Mały Strażak” przyznał dotację dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Zahajkach w kwocie 12 350 zł. Uroczyste jej wręczenie odbyło się 21 czerwca na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Lublinie.
Pieniądze z tego programu mogą być wykorzystane na zakup sprzętu i wyposażenia dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Strażacy mogą je też wydać na środki ochrony indywidualnej, służące do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Na co konkretnie przeznaczą to wsparcie druhowie z Zahajek?
- Zgodnie z wnioskiem, w którym wyszczególniliśmy nasze potrzeby, przekazano nam dotację na umundurowanie, hełmy, radiostacje i detektory do sprawdzania energii elektrycznej. To w tej chwili najpilniejsze potrzeby jednostki - mówi Dariusz Ochnio, prezes OSP Zahajki.
.jpg)
Czytaj także:








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze