W ramach Tygodnia czytania premierę miał spektakl pt.: „Hafcik i Koronka” w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej „Babeczki z rodzynkiem”. Ponadto biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Czytanie na polanie”, która miała zwrócić uwagę, że książka może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu i można po nią sięgać w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Ciekawym punktem obchodów święta czytania było spotkanie z pszczelarzem Sławomirem Padowskim z Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy w Chełmie, który w niezwykle interesujący sposób przekazał dzieciom wiele ciekawostek o pszczołach i ich ważnej roli w otaczającej nas przyrodzie. Pszczelarz namawiał dzieci do zakładania łąk kwietnych, aby pomóc pszczołom, ale przede wszystkim zachęcał do codziennego spożywania miodu i produktów pszczelich.
Czytaj także:

![W Hańsku czytali dzieciom [FOTOGALERIA] W Hańsku czytali dzieciom [FOTOGALERIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/media/2023/06/23/sm-16x9-w-hansku-czytali-dzieciom-fotogaleria-1687516423-0.jpg)









![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [25-1-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-18-1-2026-1769332277.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze