Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Udana zbiórka krwi w Fajsławicach

Po raz kolejny władze gminy Fajsławice wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizowały na swoim terenie akcję zbiórki krwi. Łącznie udało się pobrać prawie 14,5 litra bezcennego płynu. To prawie półtora raza tyle, co poprzednio!
Udana zbiórka krwi w Fajsławicach
Udana zbiórka krwi w Fajsławicach. Zebrano prawie 14,5 litra krwi

Źródło: UG Fajsławice

– Po zakończeniu zbiórki członkowie personelu RCKiK byli bardzo zadowoleni, zwłaszcza biorąc pod uwagę trwający okres przeziębieniowy. Ostatecznie zarejestrowało się 36 osób, z czego 32 przeszło pozytywną weryfikację medyczną. Łącznie udało nam się zebrać 14,4 litra krwi. W porównaniu do naszej styczniowej akcji, w której udało nam się pobrać 10,5 litra, jest więc znaczący postęp. To bardzo cieszy, zarówno nas, jak i pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – informuje Aleksandra Granat z miejscowego urzędu gminy.

Władze i urzędnicy gminy Fajsławice nie po raz pierwszy współpracują z RCKiK. Formuła współdziałania, jak i odzew społeczny najwyraźniej odpowiadają obu stronom, ponieważ na terenie gminy terenowe punkty krwiodawstwa organizowane są coraz częściej. Potwierdzają to również efekty kolejnych wydarzeń. Symptomatyczny jest choćby wzrost zainteresowania wśród nowych dawców, którzy po raz pierwszy zdecydowali się uczestniczyć w tego typu akcji. W przypadku fajsławickiej zbiórki odnotowano znaczny odsetek takich osób. Było ich 8, co zdaniem pracowników RCKiK jest liczbą znaczącą.

Organizatorzy już teraz zapowiadają, że ze względu na duże potrzeby i jednocześnie bardzo pozytywny odbiór społeczny, będą kontynuowali urządzanie akcji krwiodawstwa. Docelowo mają odbywać się regularnie 2 – 3 razy w roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama