Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 13:49
Reklama Reklama sprzedaży domów na Os. Niedźwiadek w Chełmie

Powiat krasnostawski. Znamy wyniki kulinarnej Bitwy Regionów w Rudniku [ZDJĘCIA]

Pierwsze miejsce zajęło KGW Swojaki z Tarzymiech Trzecich za soczystą pierś kaczki z paluchami kulaszy w towarzystwie sosów.
Powiat krasnostawski. Znamy wyniki kulinarnej Bitwy Regionów w Rudniku [ZDJĘCIA]

Konkurs kulinarny odbył się w niedzielę, 24 lipca. Był to pierwszy etap zmagań w ramach Bitwy Regionów, skierowany do kół gospodyń wiejskich z powiatu krasnostawskiego.

- Jeden z sosów był żurawinowy-jabłkowy, a drugi z lebiody. Mieszkamy w gminie Izbica, skąd tarnogórskie kaczki często gościły na stołach Ordynacji Zamojskiej - mówi Małgorzata Łagoda, przewodnicząca KGW w Tarzymiechach Trzecich.

Druga nagroda powędrowała do KGW Wszyscy Razem w Równiankach za czosnkowy krem z równiańskim podpłomykiem. Na podium znalazły się jeszcze gospodynie z Piask Szlacheckich za kiszkę szlachcica.

Wyróżnienia otrzymały panie z KGW w Bzowcu za chlebek czosnkowy z bzowskim smarowidłem, z KGW w Chłaniowie za pierożki z bobem i z KGW Kreatywne Marysieńki w Marysinie za pasztet z soczewicą i ziołami.

W Bitwie Regionów udział brały gospodynie z Jaślikowa, Fajsławic, Dobryniowa, Zażółkwi, Rudnika, Małochwieja Dużego, Wierzbicy, Brzezin, Zastawia Kolonii i Łan, Bończy, Przedmieścia Góry w Krasnymstawie, Poperczyna, Żółkiewki i Łopiennika Dolnego Kolonii.

W trakcie imprezy nagrody otrzymali również uczestnicy konkursu zorganizowanego przez pracowników placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia społecznego w Krasnymstawie. Wśród dorosłych wygrali: Aneta Lewicka, Paweł Majkut i Stanisław Czapliński. W kategorii dzieci i młodzieży triumfowali: Aleksandra Kotyła, Jakub Małysz i Marcel Nowosadzki.

Czytaj także:

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama