Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 07:31
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Kamień. Ponownie walczyli o puchar wójta. Tym razem na plaży.

Popularne w samorządach rozgrywki o "puchar wójta" mogą obejmować różne dyscypliny sportowe - nie tylko piłkę nożną. Gmina Kamień udowadnia, że jeśli dysponuje się odpowiednim miejscem, można urządzić np. turniej w siatkówce plażowej.
Gm. Kamień. Ponownie walczyli o puchar wójta. Tym razem na plaży.
Autor: Gmina Kamień

Gmina Kamień stawia na sport. Wójt Dariusz Stocki stwarza liczne okazje do tego, by młodzież i dorośli mogli rywalizować w różnego rodzaju zawodach i turniejach.  I to nawet w takich dyscyplinach, które w Polsce nie są zbyt popularne, ale zdążyły już wpisać się na stałe w historię sportu. 

W niedzielę, 17 lipca, na plaży nad zalewem w Natalinie odbył się turniej w siatkówce plażowej. By mecze mogły być przeprowadzone w należytych warunkach, pracownicy gminy musieli poczynić pewne starania o jakość nawierzchni.

- Ostatnie ulewne deszcze wymyły część piasku, zatem musieliśmy uzupełnić ubytki i nawieść świeżą warstwę materiału na miejsce, gdzie planowaliśmy przeprowadzić rozgrywki. Sądzę, że się udało - wyjaśnia wójt gminy Kamień Dariusz Stocki.

Istotnie - turniej cieszy się co roku sporą popularnością, ponieważ rozgrywki przeprowadzono już po raz trzeci. W zawodach wzięły udział drużyny z terenu Gminy Kamień i okolic Chełma: „Bad Boys”, „Słoneczny Patrol”, „ASM AT”, „OSP Kamień”, „Grajki z Łapanki” i „Obóz Narodowy Strupin Duży”.

Drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie A najlepsza okazała się drużyna "Słoneczego Patrolu", II lokatę zajął "ON Strupin Duży" a III "Grajki z łapanki". W grupie B klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce zajął "OSP Kamień", II "PSE AT" oraz III "Bad Boys".

W meczu o piąte miejsce „BAD BOYS” pokonało „Grajki z Łapanki” 2:1. W meczu o trzecie miejsce „PSE AT” wygrało z „ON Strupin Duży” 2:1. 

W finale, po zaciętej walce, „OSP Kamień” okazało się minimalnie lepsze od „Słonecznego Patrolu” zwyciężając 2:1.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

1. OSP KAMIEŃ

2. SŁONECZNY PATROL

3. PSE AT

4. ON STRUPIN DUŻY

5. BAD BOYS

6. GRAJKI Z ŁAPANKI

Wszystkie zespoły otrzymały z rąk wójta Stockiego pamiątkowe dyplomy i medale. Drużyny, które zajęły miejsca 1-3 zostały uhonorowane pucharami. Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się Olivier Bataszew z drużyny "Grajki z Łapanki" zaś najstarszym Grzegorz Grabowski z zespołu "BAD BOYS". Tytuł  "najlepszego zawodnika turnieju" trafił do Radosława Martyniuka (OSP KAMIEŃ). Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Po zakończonych meczach wszyscy uczestnicy spotkali się przy grillu na wspólnym poczęstunku.  Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama