Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:45
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Rudnik. Święto Czosnku z kulinarną bitwą regionów

Po kilku latach przerwy, 24 lipca nastąpi reaktywacja Święta Czosnku. Władze gminy chcą w ten sposób promować własny region, który nieodłącznie kojarzy się z licznymi uprawami tego produktu lokalnego. Równolegle odbędzie się kulinarna Bitwa Regionów dla kół gospodyń z powiatu krasnostawskiego.
Gm. Rudnik. Święto Czosnku z kulinarną bitwą regionów

- Gmina Rudnik wspólnie z Biblioteką Publiczną Gminy Rudnik organizuje Święto Czosnku w celu promocji naszego produktu lokalnego, jakim jest zdrowy i smaczny czosnek. W ramach tego wydarzenia zapraszamy między innymi na prelekcję o leczniczych właściwościach tej rośliny i degustację potraw przygotowanych przez nasze koła gospodyń wiejskich. Chcemy również przy okazji promować naszych lokalnych artystów i twórców, którzy zaprezentują swój dorobek - mówi wójt Paweł Kucharczyk.

Ponadto w trakcie wydarzenia będzie można posłuchać lokalnych kapel i zespołów ludowych z powiatu krasnostawskiego. W programie jest również pokaz kowalstwa artystycznego i wystawa roślin z lokalnej szkółki w Bzowcu. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, gastronomii i ogródka piwnego. Wieczorem na scenie wystąpią zespoły rozrywkowe.

- Wydarzeniem towarzyszącym naszemu Świętu Czosnku będzie „Bitwa regionów”, czyli eliminacje ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich z powiatu krasnostawskiego. Zainteresowanie jest bardzo duże, o czym świadczy liczba 26 kół gospodyń wiejskich, które zgłosiły się do udziału w zmaganiach o nagrody oraz awans do kolejnego etapu - dodaje.

Święto Czosnku i Bitwę regionów zaplanowano na 24 lipca na boisku sportowym w Rudniku. Początek o godz. 15. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Super Tygodnia i Radia Bon Ton.


 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama