Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Stolica nie dla nas

Zakończyła się kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Niestety nie wygraliśmy. Chełm zajął 28. miejsce spośród 53 zgłoszonych miejscowości. Tytuł zdobyła Nowa Sól, drugie miejsce ma Biała Podlaska. Na udziale miasta w konkursie skorzystało... II LO.
Chełm: Stolica nie dla nas

Zasady rywalizacji były proste - rowerzyści musieli pobrać specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. O miejscu w rankingu decydowała liczba przejechanych kilometrów. Wynik Chełma w rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski to 830 pkt. Nowa Sól, która wygrała, miała 15 144 pkt.

Jak poinformował ratusz, Chełm cały czas pozostaje w aplikacji Aktywne Miasta, która jest idealnym rozwiązaniu dla wszystkich tych, którzy lubią być aktywni. Aplikacja mierzy czas, pokonany dystans i spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Uprawiany sport można wybrać spośród 18 aktywności. Każdy przebyty kilometr jest przeliczany na monety, a te można wymieniać u partnerów projektu np. na rabaty czy upominki. Aplikacja to także możliwość wyznaczania własnych celów. Każdy trening czy cel można opublikować w mediach społecznościowych, dzieląc się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi. Dodatkowo na bieżąco można sprawdzać też prognozę pogody dla swojego miasta, czy zdobywać wyjątkowe odznaki. W ciągu roku będą pojawiać się w niej kolejne wydarzenia i gry.

Na udziale w konkursie skorzystało też II LO w Chełmie. W prowadzonej równolegle rywalizacji szkół, którą samorząd ogłosił wraz ze startem zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, najlepszy wynik uzyskali dreszerczycy.

- Zgodnie z zapowiedzią, miasto sfinansuje placówce nową wiatę rowerową - informuje ratusz.

Teraz czytane: Plac zaśmiecony


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama