Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:59
Reklama

Chełm: Stolica nie dla nas

Zakończyła się kolejna edycja rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Niestety nie wygraliśmy. Chełm zajął 28. miejsce spośród 53 zgłoszonych miejscowości. Tytuł zdobyła Nowa Sól, drugie miejsce ma Biała Podlaska. Na udziale miasta w konkursie skorzystało... II LO.
Chełm: Stolica nie dla nas

Zasady rywalizacji były proste - rowerzyści musieli pobrać specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. O miejscu w rankingu decydowała liczba przejechanych kilometrów. Wynik Chełma w rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski to 830 pkt. Nowa Sól, która wygrała, miała 15 144 pkt.

Jak poinformował ratusz, Chełm cały czas pozostaje w aplikacji Aktywne Miasta, która jest idealnym rozwiązaniu dla wszystkich tych, którzy lubią być aktywni. Aplikacja mierzy czas, pokonany dystans i spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. Uprawiany sport można wybrać spośród 18 aktywności. Każdy przebyty kilometr jest przeliczany na monety, a te można wymieniać u partnerów projektu np. na rabaty czy upominki. Aplikacja to także możliwość wyznaczania własnych celów. Każdy trening czy cel można opublikować w mediach społecznościowych, dzieląc się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi. Dodatkowo na bieżąco można sprawdzać też prognozę pogody dla swojego miasta, czy zdobywać wyjątkowe odznaki. W ciągu roku będą pojawiać się w niej kolejne wydarzenia i gry.

Na udziale w konkursie skorzystało też II LO w Chełmie. W prowadzonej równolegle rywalizacji szkół, którą samorząd ogłosił wraz ze startem zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, najlepszy wynik uzyskali dreszerczycy.

- Zgodnie z zapowiedzią, miasto sfinansuje placówce nową wiatę rowerową - informuje ratusz.

Teraz czytane: Plac zaśmiecony


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama