Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Chełm. W aplikacji zapłacisz podatek i zrobisz opłatę za śmieci

Mieszkańcy Chełma mogą opłacić podatek od nieruchomości oraz zrobić opłatę za śmieci w serwisie lub aplikacji mObywatel. Rozwiązanie Centralnego Ośrodka Informatyki pozwala szybko, bezpiecznie i bezprowizyjnie uiścić zobowiązania urzędowe za pomocą BLIK-a. Chełm to jedyna miejscowość w województwie lubelskim, która dołączyła do pilotażu ePłatności.
  • Źródło: Centralny Ośrodek Informatyki
Chełm. W aplikacji zapłacisz podatek i zrobisz opłatę za śmieci

Źródło: COI

Zbliża się termin spłaty pierwszej raty podatku od nieruchomości. Od grudnia 2023 r. mieszkańcy Chełma mogą wybrać nową formę rozliczenia z urzędem. Oprócz zapłaty w kasie czy przelewem, zobowiązania można opłacić również za pomocą usługi ePłatności dostępnej w mObywatelu. Centralny Ośrodek Informatyki zachęca do skorzystania z tej wygodnej formy płatności przez internet. 

Cieszymy się, że dzięki ePłatnościom mieszkańcy Chełma mogą szybko, bezproblemowo i bezpiecznie opłacać podatek od nieruchomości oraz opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W Centralnym Ośrodku Informatyki pracujemy nad rozwiązaniami, które ułatwiają obywatelom codzienne kontakty z administracją. Centralny Ośrodek Informatyki aktywnie wspiera rozwój nowoczesnych form obsługi elektronicznej mieszkańców. Uczestniczymy w doskonaleniu umiejętności cyfrowych obywateli, a jednym z przykładów pracy nad budową społeczeństwa informacyjnego i gospodarki cyfrowej jest wprowadzenie usługi ePłatności – mówi Karolina Matysiak, dyrektorka ds. rozwoju usług płatniczych w Centralnym Ośrodku Informatyki.

ePłatności zapewniają bezpłatny i szybki sposób rozliczania online z urzędem. Dzięki nim użytkownicy aplikacji mObywatel sprawdzą historię i statusy swoich płatności. Opłata zobowiązania jest bardzo prosta, wystarczy kilka kliknięć.

Jak opłacić zobowiązanie urzędowe w aplikacji mObywatel?

Gdy urząd wystawi płatność, mieszkaniec zobaczy ją w usłudze ePłatności w zakładce „Do zapłaty”. Po kliknięciu na wybrane zobowiązanie pojawią się informacje: nazwa zobowiązania, odbiorca, tytuł zobowiązania, identyfikator zobowiązania, termin płatności, kwota.

Następnie po wybraniu opcji „Zapłać” użytkownik zobaczy pole do wpisania kodu BLIK. W tym miejscu należy przejść do aplikacji bankowej, wygenerować kod BLIK, a następnie wpisać go w aplikacji mObywatel i jeszcze raz wybrać opcję „Zapłać”. Ponownie należy przejść do aplikacji bankowej i potwierdzić płatność.

Po dokonaniu transakcji użytkownik zobaczy jej status z nazwą i zapłaconą kwotą. Opcja „Pobierz potwierdzenie” pozwoli pobrać dowód zapłaty. Przy skorzystaniu z tej opcji aplikacja poprosi o zgodę na dostęp do plików.

Platforma dziś i jutro

Projekt ePłatności realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i Centralny Ośrodek Informatyki przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Standardem Płatności – operatorem systemu płatności mobilnych BLIK. To właśnie tą metodą regulowany jest obecnie podatek od nieruchomości. W dalszym etapie projektu dodane zostaną kolejne metody płatności. Rozszerzony zostanie również katalog opłat i podatków, pojawią się też nowe funkcjonalności – wszystko dla obywatela.

Więcej informacji na temat ePłatności można znaleźć na stronie internetowej: https://www.gov.pl/eplatnosci

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama