Mr Pollack zagrają w Decaffencji

  • 17.03.2017, 08:43
  • AN
Mr Pollack zagrają w Decaffencji
Zespół działa od końca lat 80-tych. Założyli go wirtuozi gitar: bracia Jacek i Grzegorz Polakowie. Są dobrze znani i lubiani przez chełmską publiczność. Ich koncert 17 marca.

Karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Ostatecznie jednak wybrali nieco inną drogę muzyczną. Założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swoją pierwszą płytę QŃ. Na płycie tej Jacek Polak pokazał doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.

Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej. Płyta cieszyła się dużą popularnością. Utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim gitary". Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, a jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów.

Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem (aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua), Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).

Bilety na koncert w cenie 20 zł.

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe