Rejowiecki park wypięknieje

  • 14.11.2017, 11:49 (aktualizacja 14.11.2017 11:53)
  • DOR
Rejowiecki park wypięknieje
Mimo jesiennej aury trwają prace w zabytkowym parku przy pałacu w Rejowcu. - Roboty posuwają się zgodnie z planem – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. - Inspektor nadzoru nie zgłasza żadnych zastrzeżeń.

Przy głównym wejściu do budynku robotnicy kończą układanie parkingu. Wycięto też chore drzewa. Zakres prac jest szeroki. Obejmuje m.in. budowę dróg wokół pałacu, urządzenie terenów zielonych, alejek w parku, budowę amfiteatru. Odbudowany zostanie też mostek na strumyku w parku, odtworzony na podstawie archiwalnych zdjęć. Roboty potrwają do sierpnia 2018 r.

 Prowadzone są w ramach projektu "Ochrona dziedzictwa naturalnego poprzez rewitalizację zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Rejowcu", który otrzymał dofinansowanie z RPO Województwa Lubelskiego zadanie Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego.

Wartość całego zadania wynosi 2 mln 645 tys. zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie. Pozostałą kwotę sfinansuje samorząd z własnego budżetu.

DOR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe