Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Gm. Izbica. Posprzątali Wieprz wzorowo, zebrali 265 worków śmieci

W sobotę (28 kwietnia) zorganizowana została akcja Czysta Rzeka. Uczestnicy wydarzenia posprzątali koryto oraz okolice Wieprza.
Gm. Izbica. Posprzątali Wieprz wzorowo, zebrali 265 worków śmieci

Źródło: majfoto

Ogólnopolska "Operacja Czysta Rzeka" zorganizowana była już po raz szósty. Uczestnicy z naszego regionu mogli w niej brać udział po raz drugi, dzięki organizatorom: stowarzyszeniu Kanukam oraz Kuźni Kultury. Krasnostawski sztab był najliczniejszy w kraju. W akcji udział wzięło ponad 200 uczestników. Dodatkowo uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tarzymiechach dzień później także dołączyli się do przedsięwzięcia i usunęli z brzegu rzeki kolejne odpady.

Organizatorzy podsumowali akcję i choć nie jest to rekord, jaki z dumą się pobija, zebrano więcej śmieci niż w roku ubiegłym. W sobotę uczestnicy zebrali 214 worków śmieci, a w niedzielę uzbierali jeszcze 51 worków odpadów. 

- Wszyscy jesteście przecudowni, wspaniali, jedyni, wyjątkowi. Szczególne podziękowania należą się najmłodszym, którzy wytrwale i z zapałem zbierali śmieci. Jednak świadomość ekologiczna rośnie. Dbajmy o naszą małą ojczyznę - usłyszeliśmy od organizatorów, członków stowarzyszenia Kanukam.

Po intensywnym sprzątania na uczestników czekały przeróżne atrakcje. Była pizza, food track, ognisko z kiełbaskami, wegańskie przekąski, spacer z alpakami, dmuchańce, kącik z animacjami oraz koncerty. Koło Gospodyń Wiejskich Swojaki w Tarzymiechach Trzecich także włączyło się w akcję. 

- Po sprzątaniu każdy udał się na swojską zupkę, przygotowaną przez nasze Swojaczki i zasłużony odpoczynek na łonie natury. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i nie wstydzili się podnieść papierek. Dziękujemy wspaniałej młodzieży z OSP, dzieciom szkolnym i przedszkolnym za chęć pomocy i ciężką pracę - napisali na swoim facebookowym profilu.

W akcji uczestniczyli także strażacy z OSP Izbica oraz OSP Kraśniczyn. Dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczy ważne jest dbanie o środowisko.

- Po krótkiej odprawie wspólnie z MDP OSP KSRG Izbica ponad trzydziestoosobową grupą przeszliśmy pieszo ponad 7-kilometrowy odcinek, na którym zebraliśmy 37 worków śmieci. W tym butelek szklanych i plastikowych, folii, opakowań po żywności, puszek, słoików, odzieży, pozostałości remontowych... Ale znaleźliśmy również opony, telewizory, część lodówki, rynny, krzesła... a to tylko część niechlubnych zdobyczy - usłyszeliśmy od opiekunów młodzieży.

OSP Kraśniczyn 

Przy okazji akcji warto wspomnieć o tym, że za zaśmiecane środowiska grozi kara grzywny nie niższa niż 500 złotych lub ograniczenia wolności.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu akcji: 

 

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitaluAutor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nas
Reklama
Reklama
Reklama