Satorianie ponownie stawali na podium

Siedem medali zdobyli wychowankowie Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori podczas turnieju IKO Polish Open, który rozegrał się na ostródzkich matach. Rywalizowali tam w gronie 630 zawodników z 47 klubów, co przełożyło się na trudną i wymagającą drogę do strefy medalowej.

Tycjan Bielak zdobył złoto w kata, natomiast srebrne medale zawiesili na szyjach Oliwia Zalichta i Dawid Wurszt. Tycjan Bielak był również najlepszy w kumite, stając na najwyższym stopniu podium wraz z Davydem Babiakiem, również reprezentującym chełmską Satori. Srebro w tej kategorii zdobył Dawid Wurszt, a brąz Mateusz Hurko. Poza podium znaleźli się natomiast: Szymon Grabowski, Lena Pilipczuk, Rozalia Bielak i Adam Wójtowicz.