Biało-zieloni kończyli mecz w dziewięciu

Tylko z jednym, ale cennym punktem, piłkarze III-ligowej Chełmianki wrócili z Ożarowa, gdzie mierzyli się ze Starem Starachowice. Spotkanie 26. kolejki zakończyło się remisem 1:1, a większość drugiej połowy biało-zieloni grali w osłabieniu.

Autor: Baza Foto Sport

W początkowej fazie meczu na murawie dominowali gospodarze, jednak po kwadransie gra zaczęła wyrównywać. Do pierwszego trafienia trzeba było czekać 40 minut, kiedy to piłkę do bramki Staru, wykorzystując dogodną sytuację, posłał Jakub Karbownik. Gospodarzom nie udało się już nic zdziałać i z wynikiem 1:0 oba zespoły zeszły na przerwę.

Po zmianie stron obie drużyny ruszyły do ataku, jednak po piętnastu minutach czerwoną kartką za przerwanie akcji został ukarany Marcel Złomańczuk. Na domiar złego chwilę później boisko musiał również opuścić Paweł Ofiara. Mimo gry w dużym osłabieniu, zespół trenowany przez Grzegorza Bonina pokazał mnóstwo determinacji i siły walki. Wydawało się, że gospodarze nie zdołają wykorzystać przewagi dwóch zawodników, bo goście skutecznie się bronili. I niemal udało im się dowieźć ten wynik do końca. Niemal, ponieważ w 88. minucie Maciej Styczyński zainicjował akcję, którą zakończył Szymon Stanisławski, strzelając gola dla Staru. Tym samym mecz zakończył się remisem i podziałem punktów.