Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gm. Dorohusk. Wyśpiewali miłość do przyrody

4 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dorohusku obył się I Wojewódzki Konkurs Piosenki Przyrodniczej pod nazwą „Tobie Ziemio Śpiewam”. Dzieci z przedszkoli oraz uczniowie klas I-VIII otrzymali szansę, aby pochwalić się swoimi wokalnymi zdolnościami przed publicznością.
Gm. Dorohusk. Wyśpiewali miłość do przyrody
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: Freepik

W kategorii „Przedszkole-zespół” zaprezentowało się w sumie sześć grup. Pierwszą lokatę wyśpiewała „Rozśpiewana 11-tka”, czyli reprezentanci Przedszkola Miejskiego nr 11 w Chełmie. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął natomiast zespół przygotowany przez gospodarzy wydarzenia, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dorohusku. Na trzecim miejscu podium znalazła się grupa „Misie i Króliczki ze Stołpia”, która przyjechała do Dorohuska ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu. 

Znacznie więcej występów jury oceniło, przesłuchując wykonawców przypisanych do kategorii „Solista-przedszkole”. W tej grupie bezkonkurencyjna okazała się Julia Flaga z Przedszkola nr 4 w Świdniku. Drugą lokatę w tej samej kategorii wywalczyła Marcelina Sosińska ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu, a trzecie miejsce zdobył Karol Adamiak z tej samej placówki. 

W kategorii „Zespół klas 1-3” swoje talenty zaprezentowało w sumie sześć zespołów. Pierwsze miejsce wyśpiewały „Rozśpiewane perełki”, które na konkurs przyjechały z Szkoły Podstawowej w Strachosławiu. Tuż za nimi uplasowały się również „Perełki”, ale te, które działają na co dzień w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie. Podium w tej kategorii zamknął zespół „Wistars”, działający w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie. Wyróżnienie otrzymał duet „Angel Voice” z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. 

Wyrównany poziom zaprezentowali również soliści występujący w ramach tej samej kategorii wiekowej, czyli z klas 1-3. Najwyżej oceniono występ Hanny Żuk ze Szkoły Podstawowej w Strachosławiu. Na drugiej pozycji znalazła się Liliana Markowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie, a trzecią lokatę zajęła Iga Pawluk ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Wyróżnienie przyznano Tomaszowi Drozdowi ze Szkoły Podstawowej nr we Włodawie, Lenie Żwirskiej (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dorohusku) oraz Milenie Masełko z tej samej placówki. 

W starszej grupie wiekowej - „klasy 4-6” - pierwsze miejsce przypadło w udziale Zuzannie Ołów ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Drugą lokatę wywalczyła Gabriela Łapa ze Szkoły Podstawowej w Sułowie. To samo miejsce, ex aequo, zajęła Alicja Krzeszczyk z Zespołu Szkół w Sawinie. Na trzecim miejscu w tej kategorii znaleźli się Pola Pełczyńska ze Szkoły Podstawowej w Stołpiu oraz David Dejneka z Zespołu Szkół w Sawinie. Wyróżnienia otrzymali natomiast Katarzyna Goleman z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie oraz Natalia Suproniuk z tego samego ośrodka. 

Sporo emocji dostarczyła również rywalizacja w „kategorii zespoły klas 4-8”. Pierwszą lokatę wyśpiewał tutaj zespół wokalny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dorohusku. Druga lokata przypadła w udziale zespołowi „Violina” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsławicach. Trzecie miejsce wywalczyły dwa zespoły - zespół wokalny z Zespołu Szkół w Sawinie oraz „Gaudeamus” ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Wyróżnienie wyśpiewał zespół „ Dziewczyny z Arki”, który do Dorohuska przyjechał z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych „ Arka”w Chełmie.

Najlepszymi solistkami w kategorii obejmującej klasy 7-8 okazały się: Nikola Nawrocka ze Szkoły Podstawowej w Sułowie oraz Lena Pawluk ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Druga lokata przypadła w udziale także dwóm uczestniczkom konkursowej rywalizacji: Zuzannie Marszaluk ze Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym oraz Dominice Brzozowskiej ze Szkoły Podstawowej w Stefankowicach. Trzecie miejsce wyśpiewała natomiast Urszula Błaszczuk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dorohusku. 

Prezentacje konkursowe oceniało jury w składzie: Krzysztof Weresiński – kompozytor, dyrygent, kierownik artystyczny „Partychoìra Ensemble” oraz nauczyciel i wychowawca w Państwowej Szkole Muzycznej w Chełmie; Marian Kłysz – dyrygent , kapelmistrz Orkiestry Dętej Cementowni Chełm i Krzysztof Gumiela - instruktor ds. muzyki, wokalu, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: JanTreść komentarza: Ja mam aż dwa tytuły wykonawcze i komornik mówi że nie ma szans odzyskać pieniędzy.Umowę miałem podpisaną u notariusza ,o zgrozo najem okazjonalny.Prawo w polsce jest chore ,dlatego.lepiej sprzedać.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 21:23Źródło komentarza: Chełm. Koszmarne wspomnienie po lokatorach...Autor komentarza: Sobibór widziałTreść komentarza: I rozwiązać kwestie prawne w tej gminie, czyli być może gminę, ale z pewnością siedzibę.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 21:17Źródło komentarza: Gm. Wola Uhruska. Jacek Kozyra pokonał Mirosława KoniecznegoAutor komentarza: NauczycielTreść komentarza: Uprawnienia kompensacyjne!? Śmieszne, osoba, która idzie na wcześniejszą emeryturę traci wszystko. Dostaje grosze na emeryturze. Traci prawo odejścia z karty nauczyciela , jeśli pracowała w placówce integracyjnej też utraci dodatek za trudne warunki. Nie oszukujemy się, to jest skok na naszą kasę. Osoby, które w podobny sposób potraktowane, przeżyły szok i leczą załamanie nerwowe. Dziękujemy, że tak nam dziękujcie za pracę. Czy " góra" potrafi postawić się w naszej sytuacji? Jak widać nic ich to nie obchodziData dodania komentarza: 04.05.2024, 21:11Źródło komentarza: Chełm. Czy groźba zwolnienia wisi tylko nad matematyczką z I LO?Autor komentarza: SzaradaTreść komentarza: Ping Pong czym to uzasadniasz? Uczestnicy i laureaci są z różnych stron Polski. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i wiele chyba ponad 20 edycji.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 18:20Źródło komentarza: Krasnystaw. Nagrodzeni za najlepsze tomiki poetyckieAutor komentarza: CzarniecczykTreść komentarza: Gdyby nie było "spuchniętych" roczników, to zwolnienia zaczęły się dwa lata temu. Teraz będzie jeszcze gorzej - redukcję podstaw programowych, zmniejszenie ilości godzin nauczania przedmiotów, dla których zredukowane zostaną podstawy programowe. Niż demograficzny też robi swoje. Czy ktoś jeszcze pamięta pomysł redukcji I LO na początku lat 2000, gdy prezydentem Chełma został nominat PO. Oto "uśmiechnięta Polska". W 2025 roku jest jubileusz 110-lecia I LO - ciekawe, jak pani dyrektor to zorganizuje.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 12:08Źródło komentarza: Chełm. Czy groźba zwolnienia wisi tylko nad matematyczką z I LO?
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama