Dawid Podsiadło – (nie)małomiasteczkowy hit

  • 29.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Dawid Podsiadło – (nie)małomiasteczkowy hit
Dawid Podsiadło wywołał i z każdym kolejnym albumem wywołuje coraz większe zamieszanie na polskiej scenie muzycznej. Robi furorę wśród nastolatków i milenialsów, a nucą jego radiowe hity również i starsze pokolenia. Na koncertach wywołuje burzę emocji i doprowadza do łez. A zdobyć bilet na jego występ to nie lada wyzwanie, większość wyprzedaje się w ciągu kilku dni.

Nieznajomy Dawid Podsiadło

Swoją karierę rozpoczynał w 2011 roku od występów w programie telewizyjnym X Factor. Jego głos już wtedy urzekł jurorów i publiczność, ponieważ wygrał drugą edycję tego programu.

Nie wszyscy wiedzą, że Dawid był frontmanem w Curly Heads, zespole stworzonym w 2010 roku w swoim rodzinnym mieście Dąbrowie Górniczej. Wraz z Oskarem Bała, Tomaszem Szulińskim, Tomaszem Skuta oraz Damianem Lisem grali z powodzeniem przez kilka lat alternatywny rok i w 2014 roku wydali płytę Ruby Dress Skinny Dog.

W 2013 roku nastąpił boom w jego karierze, który spowodowała popularność jego pierwszej solowej płyty. Singiel ją promujący Trójkąty i kwadraty, długo utrzymywał się na szczytach list przebojów.

Jego debiutancki album pt. Comfort and Happiness dotarł do 1. miejsca polskiej listy sprzedaży – OLiS, rozchodząc się w ponad 150 tys. egzemplarzy i okrył się diamentem. Również w 2013 roku to ten album miał największą sprzedaż w Polsce. Innymi piosenkami, które zdobyły uznanie, był Nieznajomy oraz anglojęzyczny No.

 

Podsiadło idzie w dobrą stronę

W 2015 roku wydał swoją drugą płytę pt. Annoyance and Disappointment, która powtórzyła sukces debiutanckiej, docierając do pierwszego miejsca na liście OLiS oraz sprzedając się w ponad 150 tys. Wszystko to uczyniło ją diamentową.

Odkąd wydał pierwszą płytę, jego kariera nabrała rozpędu, a drugi krążek tylko potwierdził, jak wielki talent ma ten młody artysta. Wystąpił na szeregu festiwali m.in. podczas dwunastej edycji Open’er Festival czy Coke Live Music Festival w Krakowie. Supportował koncerty w Polsce takich gwiazd jak Lany Del Rey oraz 30 Seconds to Mars. Zobacz, gdzie możesz zobaczyć koncert Dawida Podsiadło na https://www.alebilet.pl/bilety/dawid_podsiadlo

Zdobył główne nagrody i był nominowany w plebiscytach takich jak: MTV Europe Music Awards Paszporty Polityki, Fryderyki, Wiktory, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Polsat SuperHit Festiwal, Eska Music Awards oraz TOPtrendy

Jego singiel Początek w kooperacji z Kortezem i Zalewskim, stworzony na festiwal Męskie Granie do tej pory nie przestaje górować na listach przebojów i myślę, że zna i potrafi zanucić go każdy przeciętny Polak bez względu na wiek.

 

Małomiasteczkowy chłopak Dawid

Powrót Dawida Podsiadło na polską scenę w 2018 roku, z krążkiem Małomiasteczkowy nie tylko powtórzył sukces poprzednich płyt, ale go zdublował. Trzeci album artysty już w ciągu kilku miesięcy od premiery sprzedał się w ponad 330 tys. płyt w Polsce. Oczywiście znalazł się na 1. miejscu OLiS.

Bilety na jego trasę koncertową promującą album sprzedają się jak świeże bułeczki, a artysta zaskakuje pomysłowością w promowaniu go.

Fani oszaleli, gdy niezapowiedzianie, tuż po premierze płyty, sprzedawał album osobiście w zielonym kiosku ustawionym pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Ostatnio Dawid na swoim koncie na Instagramie ogłosił ciekawy konkurs. W 40 miastach na ścianach budynków ukazał się mural z krzyżówką. Aby ją rozwiązać, trzeba odnaleźć definicję czterdziestu haseł, które zawisły na bilbordach w całym kraju.

Grupa Tipmedia
Podziel się: