Usterki powłoki lakierniczej – kiedy można naprawić je samodzielnie?

  • 28.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Usterki powłoki lakierniczej – kiedy można naprawić je samodzielnie?
Powłoka lakiernicza w samochodach każdego dnia narażona jest na różne usterki – odpryski, zadrapania, rdzewienie. Niektóre z nich można naprawiać we własnym zakresie. Inne wymagają wizyty w profesjonalnym serwisie lakierniczym.

Każdy właściciel samochodu powinien regularnie, przynajmniej dwa razy do roku, kontrolować stan powłoki lakierniczej swojego pojazdu. Dzięki temu można w porę zlokalizować ewentualne wykwity korozji, a także inne uszkodzenia powłoki, które wymagają odpowiedniej naprawy.

Drobne usterki można usunąć samemu

Wszelkiego rodzaju drobne usterki lakieru w samochodzie, na przykład pęcherzyki, małe odpryski, rysy można spróbować usunąć we własnym zakresie – prace nie są wcale bardzo skomplikowane i można zaoszczędzić na serwisie.

Do wykonania naprawy będziemy najczęściej potrzebowali papieru ściernego, podkładu oraz lakieru. Dostępne są również specyfiki do zaprawek z pędzelkiem i w formie kredek, ale nadają się one głównie do niewielkich, płytkich ubytków. Różnego rodzaju rysy na lakierze, które nie sięgają podkładu, można również próbować usunąć z użyciem past i mleczek koloryzujących.

Wobec tego wiele niewielkich uszkodzeń, także tych, które dosięgają podkładu, można próbować usunąć we własnym zakresie. Za odpowiednie specyfiki zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Kiedy potrzebna jest wizyta w serwisie lakierniczym?

Jeśli jednak problem jest poważniejszy, czyli element uszkodzony jest na dużej powierzchni albo uszkodzenie dosięga blachy, wtedy warto pomyśleć o wizycie u lakiernika. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej, ponieważ korzystanie z samochodu z uszkodzonym lakierem może szybko doprowadzić do powstania korozji zagrażającej pojazdowi.

Jeśli potrzebny jest dobry serwis lakierniczy Warszawa ma do zaoferowania wiele punktów, gdzie można szybko i skutecznie pozbyć się różnych usterek powłoki lakierniczej. Kompleksowe prace naprawcze wykonane przez profesjonalistę pozwolą wtedy na estetyczne odtworzenie wyglądu lakieru oraz na zabezpieczenie karoserii przed dalszym rdzewieniem.

Grupa Tipmedia
Podziel się: