Na jaki czas opłaca się wynająć samochód?

  • 28.11.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Na jaki czas opłaca się wynająć samochód?
Rozważając wynajem samochodu czasem zastanawiamy się, jaka opcja będzie najkorzystniejsza? Czy lepiej wynajmować samochód za każdym razem gdy chcemy gdzieś pojechać na kilka godzin, czy korzystniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie na dłuższy okres, np. kilkudniowy? Wszystko zależy tak naprawdę od naszych potrzeb.

Wypożyczenie na krótko

Jest coraz powszechniejszym sposobem na uzyskanie mobilności, szczególnie wśród mieszkańców dużych miast. Bez problemu można auto wynająć właściwie w każdym miejscu miasta. Jest to usługa tzw. auto na minuty. Dzięki aplikacji, którą ściągamy i instalujemy na telefonie możemy sprawdzić dostępność auta i znaleźć takie, które znajduje się w okolicy, gdzie chcielibyśmy rozpocząć korzystanie. Podobnie z oddaniem, parkujemy auto w miejscu, gdzie chcemy zakończyć korzystanie z usługi i gotowe. Płacimy tylko za czas, w którym pojazd był do naszej dyspozycji. Genialne, prawda? Z wypożyczaniem na krótki okres czasu często można mieć do czynienia także w aspekcie różnego typu uroczystości. No bo kto by nie chciał pojechać do ślubu pięknym i wyjątkowym samochodem? W końcu jest tylko jeden taki wyjątkowy dzień i każdy chce, aby był on idealny i niezapomniany.

Gdy potrzebujemy auta na dłużej..

Jeśli wiemy, że będziemy korzystać z samochodu częściej, wówczas warto rozważyć opcję wynajmu w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ takie rozwiązanie może okazać się zdecydowanie bardziej korzystne niż kilka krótkich wynajmów. Kwestia ta, czy wynająć auto na chwilę czy na dłużej, bywa szczególnie istotna w związku z planami urlopowymi. Gdy wyjeżdżamy, a decydujemy się np. na wczasy zagraniczne, gdzie do celu dotrzemy samolotem, wówczas stajemy przed wyborem: odpoczywamy, czy wynajmujemy samochód i zwiedzamy. To właśnie w tym drugim przypadku należy rozważyć bardziej opłacalną wersję. Często bowiem przeglądają oferty wypożyczalni w Internecie i porównując je okazuje się, że lepszym rozwiązaniem będzie wynajem auta na cały okres urlopu, gdyż będzie to zwyczajnie korzystniejsze. Jak to sprawdzić? Najlepiej skorzystać ze strony internetowej firmy. Np. https://www.maxes-angels.com/, odszukać szczeółowy opis oferty oraz sprawdzić koszty. Kalkulacja podstawowych kosztów nie jest skomplikowana, a jeśli mamy wątpliwości, zawsze można skontaktować się z firmą i dopytać o interesujące nas szczegóły. Tak naprawdę rozstrzygnięcie, czy korzystniej będzie wynająć auto na krótszy czy dłuższy okres czasu zależy głównie od naszych potrzeb. Bo jeśli podczas urlopu planujemy jedną wycieczkę, wówczas nie ma większego sensu wynajmować auta na dwa tygodnie. Ale jeśli nie planujemy leżeć, lecz aktywnie spędzać czas przemieszczając się, wówczas warto dokładniej sprawdzić dostępną ofertę.

Grupa Tipmedia
Podziel się: