Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii

  • 26.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii
Chcesz wiedzieć, gdzie pojechać na wakacje? Wybierz się na zagraniczną plażę czyli tam, gdzie można naładować wewnętrzne akumulatory. Nie czekaj i poznaj najpiękniejsze plaże w Hiszpanii.

Hiszpańskie plaże od zawsze cieszyły się dobrą sławą. Za ich powodzeniem stoją nie tylko piękne widoki, ale także niepowtarzalny klimat, którego nigdzie indziej na świecie nie ma. Imprezy do białego rana, zachód słońca jak z obrazka, aura sprzyjająca dobrej zabawie to tylko niektóre zalety, które oferują najpiękniejsze plaże w Hiszpanii. Brzmi ciekawie? Poznaj je już dziś!

Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii – zestawienie

Playa de Rodas

Piękna, w słońcu niemal śnieżnobiała plaża z bujną roślinnością wokół od lat cieszy się dużym uznaniem wśród turystów z całego świata. Mówi się, że Playa de Rodas to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które liczą na niespieszny i przede wszystkim bezpieczny wypoczynek w czasie urlopu. Piękno plaży podkreśla turkusowa i przejrzysta woda, której widok niemal każdego wprawia w zachwyt. Ogrom pozytywnych opinii jakie nieustannie zbiera Playa de Rodas nie pozostawia wątpliwości - jest to plaża, którą bez wątpienia warto odwiedzić.

Playa de Bolonia

W zestawieniu, które mówi, jakie są najpiękniejsze plaże w Hiszpanii nie może zabraknąć miejsca, jakim jest Playa de Bolonia. Plaża ta jest piękna, długa i szeroka. Biały piasek, piaszczysta wydma i bliskość ruin antycznego miasta sprawiają, że miejsce to jest wręcz magiczne. Nie bez powodu mówi się, że Playa de Bolonia to doskonałe miejsce nie tylko na niespieszny wypoczynek w pełnym słońcu, lecz także na jednodniową wycieczkę w rodzinnym gronie. Jednak turyści zaznaczają, że najlepiej udać się na nią z samego rana, bowiem w późniejszych godzinach - z uwagi na popularność owego miejsca - po południu robi się tam dosść tłoczno.

Playa de Las Catedrales

Jest to nic innego jak słynna plaża Katedr w Hiszpanii położona w prowincji Lugo. Wielu turystów zgodnie twierdzi iż Playa de Las Catedrales jest wręcz ucztą dla zmysłów. Nie bez powodu piękne widoki, miękki piasek, zapach morskiej bryzy oraz akustyka, którą zapewniają potężne ściany wysokich skał podbijają serca podróżników z całego świata. I choć w okresie letnim liczne parkingi wokół praży wypełnione są po brzegi, to Playa de Las Catedrales jest miejscem, które będąc w Hiszpanii warto wciąć pod uwagę.

Playa de Sotavento

Osoby, które doskonale wiedzą, jakie są najpiękniejsze plażew Hiszpanii zgodnie twierdzą, że Playa de Sotavento jest jedną z nich. Choć wiatr niejednokrotnie utrudnia całodniowe i spokojne plażowanie, miejsce to jest rajem dla surferów i miłośników spacerów brzegiem oceanu. Warto jednak wspomnieć, że plaża Sotavento jest dość popularna wśród nudystów co powinny mieć na uwadze zwłaszcza osoby o konserwatywnych poglądach i te, które w to miejsce chcą udać się z małymi dziećmi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: